5 způsobů, jak proměnit obyčejnou košili v módní prvek

Košile je základem kapsulového šatníku, tedy oděvů, bez kterých se neobejdeme. Pokud vyznáváte minimalismus, jistě se ve vaší skříni nevyskytují stovky věcí. Stačí jich mít několik a umět je všestranně použít.

Ať žije košile!

V dámském šatníku by košile rozhodně neměla chybět. Potřebujeme ji na oficiální pracovní setkání, vezmeme si ji rádi také na pracovní pohovor. Košile má ale mnohem více možností využití. Podívejte se s námi na 5 způsobů, jak ji využít při každodenním nošení i jako business variantu.

1. Business casual style

Styl, který musí dodržet například lidé zaměstnaní na pobočkách banky nebo pojišťovny. Oděvy mohou být nápadité, ale vždy se musí jednat o formální styl. Džíny zde rozhodně nepotkáte. Košili si tedy zapněte až nahoru, nevynechejte jediný knoflíček. A uvažte si sametku. Sametová mašle a vyčesané vlasy do drdolu, to je ono. Nezapomeňte si hodinky, přidejte delší sukni nebo plátěné kalhoty, zvolte dokonale čistou a reprezentativní obuv.

2. Maxisize

Když se půjdete jen tak projít do města, nebo vás budou čekat nákupy, bude to chtít něco pohodlného. Nyní byste mohli požádat svého partnera, zda vám půjčí nějakou svou již ne tak oblíbenou košili. Zvolte džínové kraťasy nebo kalhoty a košili si zapněte na téměř všechny knoflíčky. Zahrňte si rukávy. Stylový a pohodlný kousek jste získali během chvilky.

3. Crop top

Moderní podoba košile i trika. V chladnějších dnech si ji na sebe nevezmete, ale v příjemném letním počasí rozhodně ano. Nechejte si zapnuté jen dva nebo tři knoflíčky v oblasti hrudníku. Nahoře se postarejte o ledabylou rozhalenku, ze spodní části uvažte uzel. Košile vám poslouží jako crop top.

Foto: Shutterstock

4. Cíp sem, cíp tam

Zahrňte rukávy košile do tříčtvrteční délky. Následně si zapněte knoflíčky, kromě spodních dvou. Jeden cíp košile vložte do kalhot, druhý nechejte volně vlát. Skvělé na letní festival, ale i do města.

5. Jeden knoflíček

Ještě jeden módní výstřelek. Pod košili si vezměte crop top nebo tílko, k tomu pohodlné džíny. A zapněte košili pouze na horní knoflíček. Ano, přesně ten, který téměř nikdy nezapínáte. A nechejte ji volně vlát.

Košile se dá proměnit v módní kousek. Stačí jen sledovat trendy a obměňovat její pohodu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Vogue.me, Wikihow