Avokádo vydrží čerstvé dlouhé týdny. Životnost mu prodloužíte jednoduše

Milujete chuť avokáda? Pokud ano, jistě jste rádi, když je někde seženete za příznivou cenu. Často se ale stane, že koupíte ještě nezralá avokáda a než dozrají, chytnou například plíseň. Může se také stát, že nakoupíte více zralých plodů a nestihnete je spotřebovat. Velmi snadno se ale dá prodloužit jejich čerstvost. Stačí jen vědět, jak je nejlépe uchovávat. Poradíme vám, jak na to.

Avokáda do lednice? Ano, ale…

Většina z nás koupí avokáda a ponechá je, tak jak jsou, někde ve spíži. Pokud ale víte, že je nespotřebujete hned a chcete se z jejich typické chuti těšit až za nějakou dobu, je lepší jim věnovat trochu času a uložit je v lednici. Zdá  se vám to zvláštní? Máte pravdu, avokáda do lednice nepatří – celá v takové podobě, v jaké si je přinesete z obchodu. Pokud však s nimi uděláte jeden malý trik, v lednici naopak být musí.

Foto: Shutterstock

Jak prodloužit čerstvost avokáda?

Když si přinesete z obchodu čerstvé avokádo, celé ho oloupejte a vyjměte pecku. Oloupané avokádo pokrájejte na silnější plátky a v misce se studenou vodou ho uchovejte v lednici. Můžete ho také umístit do uzavíratelného vzduchotěsného sáčku. 

Další možností jak prodloužit čerstvost avokáda, je použití citronu nebo cibule. Rozkrojte avokádo napůl a pokapejte jeho dužinu citronovou šťávou. Takto připravené ovoce uložte nejlépe do uzavíratelné krabičky. Kromě citronu zkuste využít i cibuli, která je známá svými skvělými konzervačními účinky. Oloupejte ji a nakrájejte na kolečka. Umístěte je na dno krabičky a na ně položte rozřízlé avokádo dužinou dolů. Uvidíte, že vám takto vydrží opravdu dlouho.

Foto: Shutterstock, zdroj: Adailysomething, SouthernLiving