Babiš má zájem na co nejvyšším počtu nakažených, prohlásil Flegr. Patří mu síť odběrných a diagnostických laboratoří

Parazitolog Jaroslav Flegr prohlásil, že podle něj není vhodné, aby byl premiér Andrej Babiš členem krizového štábu. Má totiž podle něj vážný střet zájmů, který spočívá v tom, že mu nepřímo patří síť odběrových a diagnostických laboratoří, které provádějí mimo jiné vyšetření na nemoc Covid-19 a nyní prožívají z logiky věci zlaté časy.

Testování stále není v optimální kondici

“Ať chce nebo ne, je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených vyžadujících vyšetření, aby kapacity konkurenčních laboratoří provádějících tato vyšetření byly co nejnižší, ceny za vyšetření co nejvyšší a také, aby se co nejdéle zdrželo zavedení jednoduchých, ovšem zároveň mnohem levnějších metod diagnostiky kovidu ze slin,” nebral si Jaroslav Flegr servítky na svém facebookovém profilu.

Pravdou je, že jeho slova se do značné míry odrážejí v realitě. Počet nakažených v České republice stoupl skoro až neuvěřitelně, zatímco v okolních zemích se epidemii daří držet pod kontrolou. Navzdory proklamacím ministerstva zdravotnictví se přitom stále nedaří náležitě navýšit počet testovacích kapacit zajišťovaných státními institucemi, a tak se lidé musí do značné míry spoléhat na soukromé laboratoře, které za každý test kasírují částku kolem dvou tisíc korun. Stejně tak stále chybí rychlé testy ze slin, které už tu podle dřívějších vyjádření politiků také měly být. Nyní jsou přitom opět v nedohlednu.

Čtěte také: Nečekal jsem, že druhá vlna bude tak silná, připustil Prymula. Hranici 4000 případů denně překonáme brzy, pak se to zlomí

Konflikt zájmů ohrožuje životy

Podle Jaroslava Flegra nemůžeme konflikt zájmů Andreje Babiše brát na lehkou váhu, a to v tomto případě nikoliv z ekonomických důvodů, ale proto, že ohrožuje zdraví lidí. “Babišův „údajný“ konflikt zájmů v oblasti zemědělství nás může stát miliardy, podobný konflikt zájmů v oblasti zdravotnictví nás může stát stovky miliard a desetitisíce zmařených životů,” uvedl Flegr.

Jaroslav Flegr je nyní jedním z předních odborníků komentujících koronavirovou epidemii. Jeho předpovědi se přitom opět začínají naplňovat. Ještě v srpnu předpovídal, že se školy nezůstanou otevřené dlouho a že v první dekádě září překonáme tisícovku případů. To vše se potvrzuje. Nyní Flegr počítá s tím, že počet nově nakažených se může vyšplhat až na 10 000 za den, což mu vychází z jeho epidemiologického grafu.

Foto: Facebook J. Flegra

 1. Zase něco jiného říká tento pán. Je divné, když se neví, co dělá která ruka. To co tu píše muselo už hodně lidem dojít, navíc si to připravili s panem Prymulou už od jara, proto je to tady takové je to je a jsou pouze dezinformace

    1. To není smrtka, ale mr.ka. Takovou pitchovinu vypustit z papule… to je na přes dr.ku. Být tak Mirda Kalous tak za to může on. Lidi nějak blbnou. Zpátky na zem přátelé.

     1. Tony ten dement jste vy ,a kam jste to dotáhl vy??Blbe jeden.

    1. Člověk by chcípnul hlady,protože ve všem je hrází Banis… radši ani testy,pac Babis…. tvl.. doufám,že alespoň vzduch není jeho… i když dane z něj bude chtít…

    1. rozhodně menší, než Vy jste hlupák, z hlupáků vniká je škoda a další hlupáci, ale z ženského pohlaví je zaprvé radost a zadruhé děti.
     Určitě jste dokončil základní školu? Bez inkluze?

     1. ty jsi ale píčus, co takhle argumenty k věci? Možná by sis měl vyndat hlavu z pérdele,ale mám obavu, že by to vůbec nepomohlo

   1. Máte pravdu,je to ničím nepodložený kec.Tento dement by se měl věnovat parazitům a ne věcem,kterým nerozumí.Asi je ochoten i tvrdit,že Babiš sem přivezl kovid v jutovém pytli jen aby mohl testovat.To je vůl.

    1. bobo já si pamatuji, jak berňák tzv. zaklekl a výrobce desinfekce, jen aby se prodávala desinfekce od Babiše!!! Až si toto někdo z tzv. politiků dovolí vytáhnout ve sněmovně, bude zde již tisíce mrtvích. Ale tobě je to zřemě jedno. Babiš, by rozhodně neměl být členem krizového štábu, Babiš se řídí jediným: ČÍM HŮŘ PRO ČESKO, TÍM LÉPE PRO ANDREJE.

   2. přesně! A na Romana také. Jeden se nestačí divit, kdo všechno je u nás profesorem čehokoliv!

   3. Naprostá pravda, všichni věští z křišťálové koule, chtějí se zviditelnit a nic nám to nepřináší. Místo paniky, kterou šíří mezi chudáky lidmi, by měli všichni ti chytří začít konečně něco dělat. Nejhorší jsou všechna ta internetová a jiná média. Jde jim jen o sledovanost a jaký dopad to má na psychiku lidí nikoho nezajímá. Je to už fakt hyenismus.

   4. Ta smrtka má ale pravdu, víš?
    Na tebe by měly hodit síť.Uvedom si co povídáš.
    Je vidět,že jsi člověk bez rozumu!

   5. Ten pán už ve vědě něco dokázal a myslím, že podle podivného chování pana Babiše, bych mu i věřila. Každý nemůže být fešák, to ví i podprůměrně inteligentní člověk.

  1. Rozhodně víc věřím virologům, parazitologům a hygienikům, než zubařům nebo kardiologům, byť jsou ve svém oboru špičky a jinak si jich vážím. Názory pana Flegra, Maďara a Prymuly nejsou dezinformace a obávám se, že jim vývoj epidemie dá zapravdu.

   1. Marie zjisti si něco o Prymulovi co to je za podvodníka, Flégl je ubohý debil a Maďar psal o nezodpovědných českých občanech kteří vozí Kronu z Chorvatska…víš odkud z Chorvatska byl tam v té chvíli z celou rodinou v té chvíli na dovolené. Marie vypni televizi a vrať se k háčkování, ulevi se ti.

  2. Tak super,a pokud bude pan Babiš členem krizového štábu a budou mu patřit všechny laboratoře tak co pane Flégr?nebudeme testovat a nebo svrhneme vládu? Zase zasr. politika.Tohle řešte až se to zklidní!Tohle asi nikdy nepřijmu.Dokud je čas na takovéhle žabomyšší války tak jsme na tom ještě dobře.

  3. Toho vytřeštěnce na obrázku by měli postavit místo trpaslíka na zahradu. Je to PARAZITOLOG a poučuje nás tady o viru. To samé uslintaný zubař Šmucer, to samé řezník Pirk, to samé rehabilitační Kolář, zelený mozek Prymula… že bychom se za ty prachy pustili do takového kecání taky, co říkáte?

  1. Ještě mu nepatří pohřební ústavy a výrobny rakví. Ale prý se kolem nich už motali nákupčí z Babofertu.

  2. Čekám, co panu Babišovi ještě řekne opozice. Myslím si, že mu přiřkne nějakou vraždu malých neviňátek, nějakou nemoc a řadu dalších nesmyslů. Ten kdo stále jen uráží pana Babiše, hnutí ANO a rodinu pana Babiše, ten je hovada a měl by být odsouzen soudem.

 2. to by vysvětlovalo, proč testy nejsou a nikdy nebudou zdarma. alespoň nebude vláda zbytečně plašit kvůli čísílkům.

 3. Už jen pohled do tváře Jaroslava Flégra stačí, abychom viděli, že to není parazitolog, ale parazit!
  Pane Flegře, co kdybyste raději jako parazitolog zničil toho parazita, co nás ničí a nerozeštvával národ?

  1. Vy jste detektiv v důchodu, nebo profesionální psycholog? V každém případě, i s touto kvalifikací ve Flegrově tváři čtete špatně. Jen říká nahlas to, co každý (kromě vás) vidí.

   A možná by vás zajímalo, že parazitolog parazity studuje, neničí.

  1. Pokud víte, že jej ODS zaplatila a že šíří tyto informace na zakázku, podejte trestní oznámení. Pokud nevíte, nepomlouvejte. Je to víc než trestné. Je to neslušné. Stejně tak bych mohl podezřívat Vás ze spolupráce s koblihami. A prosím, naučte se česky nebo požádejte o anulování Vašeho základního a veškerého následného vzdělání.

 4. Čemu se divit,když tento stát ovládají bolševici pomocí sítě estébáků vlastnící nepřeberné množství důležitých firem z nejrůznějších oborů. Dobře nám tak,když si volíme tuto bandu.

 5. Babiš je největší mafián v ČR, chce mít všechno a všechny pod kontrolou a ze všeho vytěžit i navzdory zákonům této republiky a společenství EU. Jen lidé sice hodní a pracovití ale intelektem prostoduší to nemohou prostě pochopit a stále věří jeho lžím.

 6. NO přesně tak,jak ty STB-áci rychlé zbohatli.A mě jěště ani nevrátili dědův majetek.Nemá ho nahodou Babiš?když už všechno vlastní? Babiši nevlastniš dědovu továrnu Kovonu LYSA nad Labem??a dalši na slovensku?poněvadž veliké elity nemohli vlastniky najít šli do přivatizacie a nebrali ohled,že jsme přími potomci.Takhle se to děla.TA naše ELITA…STB

 7. Není překvapující, že na všem si někdo udělá podnikání. Když jsou to předně podnikatelé, ne politici. O čemž veřejnost neustále přesvědčují, ale hodně lidem to stále asi nedochází. Tady se opět zaměňuje odborník od lobbisty, lobbista prosazuje v médiích své komerční zájmy. To nemá s odborníkem absolutně nic společného, a titul a vzdělání se do toho nelze počítat. Lobbista je předně manager, své názory bude neustále měnit dle stavu situace. Je až úděsné, že média jsou jen plná lobbistů, místo odborníků. Lobbista bude jen stavět na číslech, ale nedokáže podat odborné výsledky a fakta. Mne se jeví, že absolutně neexistují žádní odborníci, ani vědci, ti takzvaní zas akorát přijdou s absorudní teorií, která se záměrně upravuje dle situace. Všechno se každopádně řeší absolutně amatérsky. A všichni bezhlavě se opírají o čísla, statistiku, která je naprosto diskutabilní. Každopádně je to příliš málo, o co se tzv. odborníci jen opírají a vědci na čem staví. A z odborníků a vědců se snáze stává lobbista, ale naopak je to nemožné. Kdyby existovali vskutku vědci a odborníci, kteří by alespoň obhájili svůj titul, měli by již v počátcích předávat veřejnosti a politikům (pro jejich rozhodování) notné a nepostradatelné odborné výsledky (tím rozhodně nemyslím vrtkavé statistiky, které jsou každopádně velmi zavádějící). Ale zatím se tak nestalo. Zatím všechny vyřčené teorie těchto tzv. odborníků, jsou jen absolutně amatérské scestné názory, zjevně účelové, neboť lobbista je odborník na manipulování veřejnosti.

 8. kde ta opozice vzdy vyhrabe nejakyho vosla? na jare Pechova na kterou vyplavalo ze s Janouskem tunelovala VZP a ted tohle strasidlo

 9. Vidíte tam někde Babiše? Máte zbytečné starosti, nebyl samozřejmě ani na jaře: 1. Předsedou Štábu jmenuje předseda vlády podle charakteru situace některého
  z členů vlády nebo členů Štábu.
  2. Dalšími členy Štábu jsou:
  a) náměstek ministra vnitra,
  b) náměstek ministra obrany,
  c) náměstek ministra zahraničních věcí,
  d) náměstek ministra financí,
  e) náměstek ministra zdravotnictví,
  f) náměstek ministra průmyslu a obchodu,
  g) náměstek ministra dopravy,
  h) náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy,
  i) náměstek ministra pro místní rozvoj,
  j) náměstek ministra životního prostředí,
  k) náměstek ministra zemědělství,
  l) náměstek ministra práce a sociálních věcí,
  m) náměstek ministra kultury,
  n) náměstek ministra spravedlnosti,
  o) předseda Správy státních hmotných rezerv,
  p) policejní prezident České republiky,
  q) generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky,
  r) náčelník Generálního štábu Armády České republiky,
  s) ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost,
  t) hlavní hygienik,
  u) ředitel Státního zdravotního ústavu
  v) vedoucí Úřadu vlády ČR

 10. Znám hodně lidí co mají údajně “covid” a bez příznaků. Jen se nechali otestovat za nějakých 1750,,-kvůli cestě do zahraničí a nebo přišli s někým do styku. To je velký kšeft když se takových samoplatcu otestujte denně cca 1500 no né?
  Vůbec bych se nedivil že by to Babiškovi patřilo a že by náhodou každý 3 test náhodou vyhrával a byl pozitivní. Pokud bude ve vládě účinkovat 90% židáčků tak ta země půjde do sraček! Měl by někdo schopný už konečně zakročit, nejlépe je vymazat s povrchu.. zasrani Babišovci!! Fuuuj!

 11. Tak to už je trochu moc ! Babiš snad může už za všechno v tomto státě. Že by i za to, že se neurodilo, že málo, nebo zase hodně prší, že někoho bolí zuby atd. atd. Jste ubozí !

  1. Zastáváte se nejhoršího člověka ,největšího zloděje na světě!
   Je to diktátor,nařizuje ,zakazuje a lidem se veřejně vysmívá.Zbavit ho imunity
   a postavit před soud a zabavit veškerý majetek.
   On bude vše svádět na nedisciplinovanost lidí?On,který republiku každý rok,, zasírá,,respiračními chorobami z řepky!
   Je potřeba nouzový stav vyhlásit právě v době řepky a lidé by měli dostat od Babiše řepkovné odškodnění,protože ten jeho žlutý bordel ničí všem bydlení.
   Už nám chybí jen na hubu maska s chobotem,pláštěnka a igelitový pytlíky na končetiny!

 12. Já vážně nechápu, proč pořád někdo s tímhle psychopatem dělá rozhovory. Správně si už pro něj měli dávno přijet a odvézt ho do Bohnic.

 13. Máme cca 11000 škol. Každému je jasné, že část se určitě omezí, to nám nemusí předpovídat parazitolog s vlastními epidemiologickými grafy. Není si ani schopen ověřit, že premiér nemůže být součástí krizového štábu. Prostě jen další politický aktivista, který se neštítí použít dehonestující a pomlouvačné metody k ničení životů názorových oponentů.

 14. To se dávno ví, že titéž co vše ovládají z toho mají největší prospěch. Prejmula si založí živnost a firmu na zdravotnické potřeby (roušky). Babiš podrží své kamarádičky a otevře obchodní domy… nemusíte vůbec nic číst z médií a nechávat se ovlivňovat. Stačí se pouze zejímat a patrat (jsou k tomu dnes velmi zajímavé SW, kde zjistite z různých rejstříků kde, kdy a jak vznikají\zanikají firmy – kdo je má pod palcem a jak. Stačí se v tom pár měsíců hrabat a každý si může udělat obrázek. Babuška ovládá již skoro půlku republiky a to jak ekonomicky, tak mediálně….

 15. Babišovi patří – část velká reprodukčních center ( Future life) v ČR, ale i na Slovensku, Anglii a Francii.
  – v zemědělství páchá škody obrovského rozměru ( prodává chemikálie, herbicidy,
  ale také hnojiva, pobírá dotace, které by měly náležet drobným zemědělcům,
  s ministrem Tomanem si notuje, je to podobný lump, ale ve zmenšené projekci,
  – jeho firma Uniles vyhrála předevčírem většinu z 5-ti miliardového tendru
  na těžbu dřeva u LČR( LČR s.p. je řízení ministerstvem zemědělství)
  -možno pokračovat jatkami, chovy skotu, drůbeže…

  Babišova patří média!

  A patří mu i Monika, t.č. správkyně svěřeneckého fondu.
  A Monika patří svému květináři Šablatůrovi, který Babiše oslovuje Andíku.

 16. Dejte mu koblihu ať nesejčkuje, Andy peníze nepotřebuje, to každý jeho volič, ví. (stačí mu ke štěstí ta křišťálová koule)

 17. Dejte mu koblihu ať nesejčkuje, Andy peníze nepotřebuje, to každý jeho volič, ví. (stačí mu ke štěstí ta křišťálová koule)

 18. Co tím ten dědek sleduje? Zřejmě to nemá v palici v pořádku. Koukám, že každý blb může v médiích plácat nesmysly a urážet lidi. Už dopoledne se předvedla ta stará, primitivní bába Basiková a teď tenhle ubožák-

 19. navrhuji ,i při této vypjaté situaci,posoudit věci racionálně,babiš si udělal z naší republiky dojnou krávu,kdo mu to umožnil? my .A My mu to můžeme taky zarazit.Volte.A jestli nepůjdete k volbám,potom si můžete akorát brečet doma do polštáře

 20. Ahoj všichni zajímavé názory jen škoda že se nic nezmění. Bylo by dobrý kdyby se ta nová chřipka tolik neřešila je třeba se s tím smířit a jít dál. Nejlepší lék je pořádná práce tak hurá do toho a budeme všichni ok.

 21. Soudruh Babiš má reprodukční kliniku.Vysočany.A kdyby nebyl tenhle coroprůšvih , vystoupila by jeh oanoposlankyně- návrh na kliniku pro euthanasii.Andrejko nás Čechy povede od kolébky do hrobu.

 22. Nevím,proš mne to nepřekvapuje,když si dám dohromady 1+1,všude mi vyskočí estébák.bych se divila,kdyby nebyl ještě u nás doma.

 23. Kdyby byl premiér kdokoli jiný je to úplně stejné. Tento člověk má asi parazita v hlavě. Jak může chtít Babiš více nakažených. To jako těch pár desítek tisíc za měsíc mu pomůže, když celý Agrofert strácí. Něco podobného jako Pirk. Nyní je prostě doma že všichni musí být vidět a slyšet vnoviných v televizi atd. Ti novináři si z těch moudrých lidí dělají cvičené opice. Řeknou co potřebujou. No prostě bez nadávání na Babiše to nejde. To že bylo plno známých herců STbáky a komanči v 50 nejhorších létech a nyní nás učí co si máme a jak to máme dělat, že Svěrák to nikomu nevadí. To že ODS a ČSSD ukradli v ROPu sev. 38 miliard nikomu nevadí To že nás tady obírají i ostatní miliardáři a západ potravinama druhé jakosti nikomu nevadí. A proto budu volit ANO a Babiše aby se nedostali zase noví vykukové.

  1. Parazitolog u mě ztratil jakýkoliv kredit. Další vědec neschopný normálního selského uvažování a praktického života. Bohužel, dnes je odborník každý, kdo prošel kolem nemocnice nebo zubní ordinace a jenom lidi oblbují. Nechápu proč tito odborníci dostávají tolik prostoru všude možně.

 24. Od pohledu, i podle jeho řečí a komentářů, je to cvok, který je v ODS a chodí na akce , které organizuje Milion chvilek!

 25. Proč to pořad někteří nechtějí pochopit.Za vším hledej PRACHY . A stále dostávaj ti samí spousty a spousty hlasů u voleb a vládnou a vládnou a země jde p,,,,e .Pak všichni zmizí a po nich jen potopa a my budeme jen čumět co tu vlastně zůstalo – nezůstalo. Kam se to všechno vrtlo lidi bez práce.na nic nejsou peníze atd.pořad do kola. A jak přejedete státní hranici už Vás vítaj v Německu a věděj kde jste ,kolik platíte a co nakupujete to je ta svoboda to jsme to vyhráli.

 26. Je to dobrý vědec ve svém oboru! S Toxoplasmosou a pod. mu fandím.
  Jinak ať zůstane ve své laboratoři a nestraší lidi katastrofickými scénáři.Potřebuje se dostat do médií,nebo je někým podporován? Nerozumím,že se k tomu propůjčil.

 27. Opět jsem se po přečtení této diskuze ujistil o tom, že život v klidu je na této planetě vyloučený. Tolik prostoduchých občanů, to prostě nemůže dopadnout dobře…
  Co ho prosím urážíte? Je pravda, že vzhledově by se asi jako model neuživil, ale on je vědátor… Tam jde vzhled stranou. Myslím, že je pro pro svůj obor opravdu zapálený a jeho práce ho na rozdíl od většiny zde přítomných baví a rozumí ji – nebo se o to snaží. Mě jeho názor zajímá, jen si nejsem jistý tím, že zde prezentovaný je opravdu jeho, bez korekce.
  Stydím se za Vás (ne za všechny) a i za to, že jsem člověk. Popravdě potřebujeme probrat a vyhubit. Je nás hodně a škodíme, jako žádné jiné zvíře. To se týká i moji maličkosti.

 28. A ja klidně věřím ze těmhle blivancum klidně hromada lidí uvěří ,tahle hysterie je neskutečná ,vnořili se tolik mudrcu ,tolik zasvěcených kteří všecno řeší nikdo o nich nic nevěděl najednou se někde vyskytli a perlí .

 29. Dámy a pánové vaš slovník je na úrovni. K problému se nevyjadřuji a je mi vás .kteříurážíte ostatní za jejich svobodné názory upřímě líto.

 30. Mohl by nekdo z pritomnych diskuteru se zkusenosti v pravni oblasti pomoci s hromadnou zalobou na tohoto zjevne psychicky naruseneho jedince? Copak muze nekdo bez nasledku nezodpovedne sirit tyto zvasty? Dopad jeho blabolu je na vyplasenou cast naroda drasticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *