Ukazujeme Italům, jak by dopadli bez přísných opatření. Zdravotnictví zkolabuje v první polovině října, řekl Hamáček

Vicepremiér Jan Hamáček se opět dostává do popředí v rámci řešení koronavirové epidemie. Také na jeho naléhání bude znovu zřízen krizový štáb, který bude koordinovat postup České republiky proti epidemii. Právě Hamáček pak coby ministr vnitra stane v jeho čele. Byl to přitom právě on, kdo už v létě volal po zpřísnění opatření, a to ještě v době, kdy si lidé z koronaviru dělali bezmála legraci. Nakonec se ukázalo, že uvolňování opatření nebylo na místě a nyní se musíme potýkat s jeho důsledky. V přepočtu na obyvatele patří Česko k nejhorším zemím v Evropě a dokonce i na světě.

Jako Itálie, ale bez včas přijatých opatření

Připouští to také Hamáček, podle kterého jsme ještě na jaře byli premianty, od kterých mnozí opisovali. Tehdy jsme se obávali obrázků, které k nám putovaly z Itálie nebo Španělska. Teď ale podle ministra vnitra zřejmě zažijeme to, co obyvatelé těchto zemí právě před půl rokem. “Teď jsme v situaci, že – pokud to řeknu ve smutné nadsázce – tak Italům a dalším ukazujeme, co se stane, když nepřijmou přísná opatření,” řekl Jan Hamáček pro Právo.

Pravdou je, že například ona pověstná Itálie měla na vrcholu epidemie přibližně šestitisícové denní přírůstky nových případů. To by přitom – přepočteno na počet obyvatel – odpovídalo tisícovce v Česku. Jenže zde už byla překonána hranice 3000 případů. V Itálii by v takovém případě bylo ekvivalentem 18 tisíc případů, které tato země přitom nikdy neměla. Hamáčkovo přirovnání je tak více než trefné.

Příští měsíc bude kritický

Podle vicepremiéra se české zdravotnictví dostane přinejmenším na hranu svých kapacit, ale pravděpodobně se dostaneme i do bodu, kdy už stačit nebudou. Podle něj je české zdravotnictví připraveno přibližně na 120 tisíc nakažených, z nichž určité procento bude vyžadovat hospitalizaci. Například podle parazitologa Flegra ale může komunitní šíření nemoci brzy způsobit denní nárůst počtu případů na 10 000 lidí. Takovým tempem by se nemocnice zaplnily velice rychle.

Hamáček takový scénář připouští a odkazuje se na zdravotnické statistiky. Podle informací ředitele ústavu zdravotnických informací a statistiky Duška by to (kolaps zdravotnictví) mohlo nastat v první polovině října,” uvedl ministr vnitra. Podle všeho už je pozdě na to, abychom se vyhnuli tomuto prvnímu náporu, který skutečně s největší pravděpodobností přijde. Je ale důležité, aby nemocnice nebyly zahlceny konstantně a časem přišla úleva. “V každém případě musíme zploštit křivku exponenciálního růstu. A to jde jedině důsledným dodržováním nařízení, tedy roušky, roušky, roušky a nechodit tam, kde je více lidí,” nabídl recept Hamáček.

Foto: vlada.cz

  1. Když někdo otevřeně promluví o rizicích tak dnes straší?

   …Ne, ne nám ten Černobyl vůbec nevybouchl. Ale vůbec! Tady v Číně žádný Korona virus nemáme, ale vůbec žádný! Vůbec!
   Kdysi se tomu říkalo zatajování informací a lhaní. Ale to holt býval komunizmus. Dnes se tomu samému říká mnohem moderněji: strašení.

   Je vidno, že většině občanů předchozí režim prostě sednul. A komu ne, ten emigroval. Jako Matuška, který řekl že ještě dlouho nepůjde na houby. Oni mají radioaktivitu moc rády…ale protože Černobyl nevybuchl…tak vyrazil, místo na houby, rovnou za kopečky.

  2. Letos by nikdo neměl jít k volbám aby nešířil koronavirus.
   Podle nařízení vlády akce nad 10 stojících je zakázána. Tak to dodržujte Víc po vás nechci. Šnek🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌 Jo a abych nezapomněl, tak důchodci co se rozhodnou jít volit by měli mít sebou roušku a židli.

  3. Pan Hamáček není žádný génius.

   Ale podobné výpočty by měl zvládnout i absolvent ZŠ.

   Stačí pochopit, počty nemocných se v posledních týdnech zvyšují o 60% a žádná dosavadní opatření zřejmě nedokáží omezit tento růst…

   1. Ano dosavadní opatření nejsou účinná takže to zavřít nevylézat a ono se to uklidní. A pak za dva měsíce to tu bude zase tak zase všechno zavřeme. A tak dokola.

  4. Tony, chceš tvrdil, že ostatní vlády zemí kolem nás, jsou hlupáci a jen tak z plezíru nám zakázali vstup? Ne, brání své lidi, proti takovým nakaženým kokotům, jako jsi Ty !

   1. Jojo. Vis kolik testuji Slovaci? Cca 10%. Kdyz se dostanou na nase testovaci pocty, porostou jim i cisla. Klidek. A dalsi fakt je, ze na JIP konci morbidne tlusti blbci. Ti maji riziko. Smrt strachem je nejhorsi…

  5. Souhlas, protože tohle je vládní spiknutí s cílem strašit, strašit a zase strašit. Vystrašený národ je ovladatelný národ a ovladatelný národ se hrne do testování pomocí nespolehlivých testů, na kterých zase vydělá největší lump ve vládě. Není pravda, že všichni, co dosud zemřeli, zemřeli NA COVID, ale S COVIDEM. Přitom se jaksi decentně neuvádí, jaké další choroby ti mrtví prodělávali, nepochybně to byla kumulace více příčin, ale halasně se vytrubuje že za tím byl covid.

 1. hamacku prestan strasit lidi a kdyz chces delat takove prikazy ke kterym nemas pravni kompetence tak v prve rade me podepis ze pokud se noseni rousky podepise na mem zravi tak prebiras trestni i financni odpovednost a vse si podle zakona zodpovis jinak me polib prdel ty kun.o a az za sve prikazy poneses plnou trestni zodpovednost jako my vsichni ostatni tak neco prikazuj jinak drz tu svou zku…ou drz.u a neotravuj normalni lidi svyma dedylnima vymyslama a pamatuj na kazdou svini se vari voda a tobe uz to v tom kotly zacina varit tak pozor na to koko.e

  1. Tak přemýšlím, kde je ta hranice mezi otevřeným upozorňováním na reálná rizika a lhaním nebo zatajováním informací: Nám ten Černobyl nevybuchl. Vůbec ne! Ale vůbec.
   Některým lidem tento přístup asi vyhovoval.

   Jak by se nošení roušky mohlo podepsat na vašem zdraví? Ufňukanče ufňukaný! To, že nejste schopen ji pravidelně prát nebo vyměňovat jen dokazuje, že ty náhubky jsou potřeba. Jste (stejně jako mnozí jiní), očividně, tak trochu prasátko. Což není v těchto dnech zrovna dobré. Zdá se, že jediné omezení a problém, který jste v životě kdy měl je nošení roušek. Takto pohodový a jednoduchý život plný nekonečných možností bych také chtěla. Roušky sou moje nejmenší starost. Přestaňte fňukat jako chlapeček kvůli ňáké pitomé roušce.

   1. Je již vědecky prokázáno, že roušky při současném způsobu užívání covidu nezabrání. Naopak způsobují svým uživatelům při dlouhodobém nošení vážně zdravotní problémy. To za prvé. Za druhé. Švédsko bylo kritizováno za svůj ojedinělý přístup, kdy se nic nezakazovala a žádná opatření se lidem nevnucovala, jen byly vydány doporučení o dodržování hygienických zásad a odstupu mezi lidmi. A po putování selského rozumu, což se bohužel dnes v EU nenosí. Tam se dělají z lidí jen tupě ovce. A protože ČR je vždy papeztejsi než papež, tak zde to platí tuplem. Nutno však uznat, že vzhledem ke zdejší úrovni školství to zde nedává ani moc práce. A za třetí, vyřknout takovéto vety obyčejný občan, tak je ihned stíhán za šíření poplašné zprávy. Ale v případě ústavního činitele je na místě stíhání za vlastizradu!

  2. Drž se lopaty a nemysli. Až budeš ve frontě do špitálu, tak by tě měli rovnou šoupnout do dřevěného penálu, protože udržovat takového blba při životě je proti přírodě.

 2. Dejte do karantény seniory a nemocné, zajistěte jim péči domů. My musíme už kvůli dětem pracovat (na naše důchody už totiž nezbude, že). Děti mají právo na vzdělání!!! Chápu, že potřebujete opravedlnit mega schodek a lidi bez práce, ale na nás účet už ne,proboha

  1. Je to tak, je třeba umravnit neše “specialisty” na cokoliv! Je to snaha o totíální totalitu! A “Ušáci se smějí”

  2. No do karantény pouze ty ,kteří jsou skutečně tím svinstvem z Číny nakažení.Jinak nyní jsou nejvíce nakažení lidé mladších ročníků a děti.Tudíž do karantény mladší ročníky.Jste normální,tohle napsat?Vyvolávat nenávist vůči skupinám obyvatel?Na vaše důchody už nezbyde tak jako tak,protože to soudruzi ve vládě už dávno rozkradli.Tudíž to čínské svinstvo,co polali do světa nemá s vašimi důchody vůbec nic společného.

  3. Ty jsi normální pipina.Tebe dát do karantény,ale do Bohnic a ne seniory.Umíš si vůbec představit jak je to pro ně těžké?Ať tam dají nepříspůsobivé a bude peněz dost.A Ty určitě státní schodek nezachráníš.A děti mají právo na vzdělání,ale kolik času jim věnuješ Ty?????

  4. Oháníte se hezky dětmi,ale taky zrovna u dětí může ten kripl nadělat paseku,kterou si ponesou až do smrti.Pro mně teda 60 dětí ze 660 sledovaných z výdutí aorty a dalšímy problémy po prodělané nemoci,byť bez příznaků, je sakra motivace kašlat na peníze a chránit je.Nikdo ještě pořádně neví co to v ěle dokáže,ale každej je chytrej jak stádo opic.

  5. já bych zavřel baby a dědky někam když jsou tak ohrožený a nebudou potřeba žádné zákazy ani roušky, izolovat důchodce do důchodáku a je klid

 3. pico ty jses fakt dement..jak muzes srovnavat Cesko s Italii..uz jen podle poctu obyvatel a hlavne zijou v uplne jinych klimatickych podminkach a netrpi na chripky a anginy atd..tolik jako my…hlavne my uz mame vytvoreny protilatky v tele davno,proto my dalsi viry snaze sneseme,kdezto oni na to umiraji,protoze to jejich telo a imunita nezna..zapojte trochu logiky v tech palicich v ty vlade a neplodte tu furt sracky!!

  1. Italie a jejich statistiky a fotky kde jsou plné nemocnice a podobně byl jeden velký podvod.
   Když už konečně pochopíš blbče ,že se umírá na jiné nemoce a ne na COVID.
   O tom že budou pozitivně testování není pochyb avšak ta vaše čísla je opět jedná velká manipulace.
   Roušky lidé nechtěli tak jste vymysleli způsob jak jim je nasadit pomocí vašich cinknutých testů a ještě vám za to lidi platěj a čísla skáčou.
   Má to jeden háček žádné velké umírání nebude, z nějakého důvodu jsme zde vůči tomuto viru připravení. Takže pokud budou umírat ne na váš COVID.

   Místo vašich prognóz jak to bude za měsíc a podobně ,by jste měli zjištovat proč lidé nemají téměř žádné příznaky u tak smrtícího viru jak ho tady prezentujete už půl roku.
   Jestli to nebude tím že někteří už to měli dříve, tedy dávno než čína objevila ameriku a vypustila tyto nesmysly mezi celý svět.
   A nyní už je u nich imunita vůči tomuto viru.

   OSLE!!!!!

   1. Co můžete,Jirko,očekávat od nedostudované ho tlumočníka?Samozřejmě je současná situace naprosto cíleně vyvolaná s jediným cílem – zastrašit občany,zbavit je postupně občanských práv a dosáhnout stavu poslušného stáda – proč myslíte,že již v minulých letech docházelo a stále dochází k posilování ozbrojených složek?Policistů – bez MP je již přes 44 tisíc – pžed rokem 89 jich bylo 27 tisíc a republika měla 18 milionů obyvatel,dnes máme navíc Mp a pozor!!Hasiči patří pod MV a je s nimi počítáno jako se záložní ozbrojenou silou!A mám informaci od přátel ze zdravotnictví,že do nemocnic jsou i účelově a bez nutnosti hospitalizace přijímáni lidé jako pacienti s Covidem,ačkoliv mají jiná respirační onemocnění,ale musí být vedeni jako případy s Covidem!

   2. …Na HIV a chřipku se také neumírá a nikdo neříká, že ten a ten umřel s chřipkou nebo HIV. Lidé co zemřou na chřipku umírají na komplikace jí způsobené. Lidé co zemřou na HIV takříkajíc dojedou na zápal plic — nejčastěji.

    Pravda ale je ta, že kdyby cukrovkář to svinstvo nechytil tak tu ještě 20 bude. I víc. Ten úplně zdravý člověk, který umřel díky krevním sraženinám by je neměl kdyby nedostal koronu. To samé se dá říct o lidech kteří mají rakovinu nebo stimulátor. A co teprve ti, kteří umřou na cytokinovou bouři? V tomto ohledu jsou ohrožení alergici…Ano, alergik by umřel beztak…za 65 let protože každý jednou umře.

    V případě koronavirů jsou bezpříznakový lidé úplně normální. Osle! Nad tím se nemusí nikdo zamýšlet. Koronavirus je prostě koronavirus a chová se jako koronavirus. Račte si trochu za googlit.

   3. Tak jak řekl Hamáček do 14 dní nám začne kolabovat zdravotní systém, lidé budou umírat s COVIDEM na neposkytnotou péči.

  2. O epidemiích chřipky v Itálii jsou záznamy už z doby starého Říma. Císař Augustus například trpěl na chřipku a měl ji každou chvíli.

   Některé nemoci které lze v Itálii chytit jsou daleko horší než angína. Například Malárie. Dnes už méně ale v minulosti byla na denním pořádku. Speciálně v hlavním městě to bylo špatné.

   Asi Vás to šokuje ale v Itálii v zimě sněží: https://doesitsnow.com/italy/

  3. Ja bych tady kachlicku rozebral na atomy a z jeho speku bych udelal serum, jak z kone … kdo jste pro. Kachliku – posli adresu, at to nemusime dolovat z dat Tveho pripojeni

  4. My jsme nebyli premianty , to je blbost! My jsme se před tím schovali a odložili střet s virem,za velkých ekonomických ztrát, na někdy potom….. Hlavně, že jste nabízeli vouchery k rekreaci (skryté promořování) a teď od toho dáváte ruce pryč a zase vymýšlíte populisticky , kam se schovat a jak nás umlčet! A stačí vám k tomu roušky. Celou dobu se nedělalo nic pro to nejdůležitější a to je zvýšení imunity lidí! To že si pan Hamáček teď bude hrát na “generála” a strašit ty , co chtějí ještě pracovat, nám nepomůže.

 4. Ukliďte někam toho kašpara. A hlavně mu nedávejte červenou mikinu, v tu ránu by se z něho stal nejlepší a nejchytřejší epidemiolog.

 5. Může mi někdo vysvětlit, proč v současné chvíli má pomalu největší slovo v mediích nová hvězda PARAZITOLOG Flegr???????? Že by proto, že se jeho katastrofické vize hodí novinářům líp než názory jiných lékařů – např. prof. Pirka ??? Ano, taky není epidemiolog, ale hlavně dostatečně neděsí lidi, že????

  1. Ja mu veřím. Zatim se vše, co říkal ,vyplnilo do puntiku. A to, že téměř všude ve světě v civilizovaných zemích lidé roušky používaji , že dodržují všechna hygienická doporučení, dokonce i 2 m rozestupy atd. , atd. To se vám nezdá divné? U nás se lidem pořád něco nelíbí . Jsme neukáznění a proto dnes jsme na tom tak, jak jsme a vysmíváme se názorům lidí, kteří tomu rozumí.

  2. Hlavne proto, ze je to jeden z nejvetsich odborniku (stejne jako Madar) tzn. vi o co jde a jeho predikce se uz od jara vicemene potvrzuji !!

 6. Co to blije za sračky?Ano máme 3000 denně nakažených,ale z toho NEMOCNÝCH je kolik?A kolik jich potřebuje něco jinýho než čaj a paralen???

  1. Pozor, Paralenem při covidu nelze teplotu srazit. Chce to studené sprchy, ale horečka prý zase hned vyletí.

   1. No Ty ses ale hlava. To, ze je 3.000 nakazenych znamena, ze u nich byla zjistena pritomnost konkretniho viru, na ktery byli testovani. To vubec ale neznamena, ze jsou nemocni. Pokud nemas zadne priznaky, pak nemocny nejsi. Mas vubec nejakou predstavu, kolik viru a bakterii v sobe mas? A oznacuje Te nekdo za nemocneho?

   2. Dobrý den,ne. Nakažený se nerovná nemocný. Poslechněte si prof. Beneše z 3. lékařské fakulty v Praze na Radiožurnálu.

 7. Hamáček je blbé hovado,stačilo by ,kdyby si to sám po sobě přečetl a viděl by,co mele za sračky a zbytečně plaší lidi-nebo je to snad úmysl??

  1. Hmmm…plašení lidí…Nám ten Černobyl nevybuchl! Jo…kdysi se nadávalo na zatajování informací. Dnes se spíš nadává na upozorňování na možná rizika. Každá doba má svoje. Ani jedna se mi nelíbí. Ale zdá se, že zatajování občanům víc sedí. Ti co umírají na rakovinu také rádi slyší, že se uzdravují a bude to zase dobré…Ačkoli celý zbytek rodiny je srozuměn s tím, že to dobré nebude. Ba naopak.

 8. Hamáčku, ty debile, táhni už do háje. Nikdo ti tu chřipku nežere a na vaše opatření všichni kašlou. Hubohadry nenosí nikdo nikde, v obchodech jí má většina lidí na bradě nebo minimálně pod nosem, u nás v hospodě narváno a hubohadr nemá nikdo. Dnes jsem byl se psy na akci pro pejskaře, bylo nás tam hodně přes tisíc, všichni se normálně bavili a byla pohoda, samozřejmě bez hubohadrů, rozestupů apod. nesmyslů. A co se týče třeba mé práce, tak já jezdím s kamionem a v žádných skladech co jezdím nikdo hubohadry nemá a přitom se tam denně setkávají stovky řidičů z celé EU. Už pochop, že vám na to většina lidí kašle a můžete si strašit jak chcete. Vy akorát vyrábíte armády nezaměstnaných, likvidujete OSVČ a firmy, vrháte lidi do exekucí a vážných existenčních problémů a zejména vedete tento stát k bankrotu. A proč? Kvůli neškodné chřipce… Těch pár mrtvých důchodců, kteří by beztak do týdne zhebli i bez covidu, nemůže být nikdy důvodem a ospravedlněním pro tisíce zničených a zadlužených rodin a rozvrácenou ekonomiku na dalších sto let. A jestli si myslíš, že ti bude někdo nosit hubohadry i venku až se ochladí, tak jsi asi spadnul z měsíce, ty kašpare. Vem si tu svou červenou mikinu a táhni do pr…

  1. Zajímavé přiznání online. Pak se divíme, že se to rozprskalo, když existují takoví lidé. Je to zkouška ohleduplnosti k ostatním, slabším, nemocným, nalomeným. Samozřejmě, že většina to přežije. Ale jde o udržení zvládnutelného stavu ve zdravotnicví, jde o ochranu těch, koho to může předčasně sejmout, třeba Vaši maminku, tátu, nebo babičku, nebo dceru, pokud má rakovinu a ještě o tom ani neví nebo Vás, pokud máte třeba větší nadváhu a k tomu slabé srdce… kdybychom byli k sobě ohleduplní, mysleli na druhé a nejen na sebe a chovali se jako dospělí lidé, tj zodpovědně, nenabralo by to takovýto sešup. Je na tom vidět právě to, jak MOC na to kašleme a to je škoda. Jasně, že ta kašparáda od vlády je občas komická a svádí to k pohrdání, ale taky jsou to jen lidi a mají před volbami a musí hrabat hlasy a majetky a sami se bojí o vlastní živůtky a o veřejné míněníčko a je mnoho faktorů, které musí brát v úvahu a rozhodují na základě často protichůdných a neúplných informací….. ale zrovna Hamáček patří podle mého názoru k těm ještě férovým a schopným. jinak je to tam teda dost bída. ..ale přesto, pojďme být zodpovědní a ohleduplní my jako lidé k sobě navzájem. Prosím.

  2. To co říkáte, jsou slova naštvaného občana ČR. Nikdo za covid 19 nemůže, ale on skočí bez potřebných opatření i na Vás a možná změníte názor. Pan Hamáček neleze těm jako jste Vy do zadní části těla jako pan Babiš. Babiš říká to, co chcete slyšet

   1. Nezměním, měl jsem ho. Komedii, věřte si čemu chcete vystrašenci. Jsem zvědavý co Vám podobní budou dělat až přijde pandemie opravdu nebezpečné nemoci.

  3. Vážený pane, tam kam posíláte pana Hamáčka , jděte vy. Jste idiot a neukázněný člověk. Zrejmě budete i slepý a hluchý, když nevidite realitu.

 9. Soudruhu Hamáčku,

  běžte už někam! Neustále jen strašíte lidi a zavádíte úplné nesmysly! Od jara jste měli posílit hygienu, aby fungovala například jako v okolním Rakousku a ne tak, kde nemocní čekají 2-3 dny na testy v kolonách a další potom na výsledek. Neudělali jste nic v tomto ohledu. Ty vaše podělané roušky, které lidé nosí špinavé, neustále si je sundávají a nandávají, tomu říkáte ochrana? Vždyť to připomíná jen prasečí chlívek.
  Byl jste někdy na chirurgickém sále a viděl, jak se s nimi zachází, aby to mělo smysl? Těmto vašim zmateným opatřením může věřit jedině pomatený jedinec.

 10. A to číslo nakažených, které zdravotnictví maximálně zvládne si pan Hámáček prosím vycucal odkud?
  Opakovaně mi ze všech stran přichází zpráva o tom, že v prvních třech měsících roku 1996 tu bylo přes milion nemocných chřipkou, z nichž 90 000 potřebovalo do nemocnice a 12 000 zemřelo.
  Mně bylo deset let. Nepamatuju si tedy nic. Je tu nějaký pamětník, který mi může říct, jak v praxi vypadal tehdejší kolaps zdravotnictví?
  Byl to desetinásobek toho, co předpovídá apokalyptická vize soudruha Hamáčka. Předpokládám tedy, že se mrtvoly válely na ulicích a kopaly se masové hroby.

  1. Ano, mě v té době bylo 33. No, stal se celkem prd. Prostě 12 000 lidí zemřelo, protože to neustálo, zdravotnictví se nezhroutilo a my ostatní jsme měli týden či dva trochu problémy, ale ani si nepamatuji, že bych já, nebo moje manželka kvůli tomu nechodili do práce. Já jsem si každý večer uvařil pořádný groček, vypotil to a bylo vymalováno. Chřipka přichází každý rok, trochu vykosí slabší kusy a jede se dál. Je to holt život. Naši předci na tom byli trochu lépe, protože věřili alespoň v Boha a v to, že je čeká na onom světě lepší život. My tady vidíme jen takové exoty jako je červenej svetr a další strašidla a protože už většina lidí v Boha nevěří, tak ani nic lepšího nečeká.

 11. Snad nejsem až takový blb,podnikám 30 let.Ale ještě před nedávnem řvali ekonomové,že pokud vláda zavře podniky
  a bude trvat na přísné karanténě,tak se zhroutí hospodářství/nedozírně/.Když podlehla nátlaku
  a uvolnila, tak teď všichni podnikatelé/včetně mě/řvou ,že nastolila společnosti cestu na krchov.
  Tak ať se konečně ekonomové a felčaři dohodnou na kompromisu.Ale ať nedovolí Babišovi a Hamáčkovi do toho kecat.Ti 2 nás vedou do pekel.A spoluobčany prosím,nevěřte na chřipčičku a dodržujte hygienu už kvůli sobě a rodičům.

 12. Pane ministře zdechnětě !!! A to v řadě přímé !!! Žádná pandemie není, počkej až se dojedeš zase ožrat do Skalky na sklep Skalák za Luďkem Šebestou !! (MSO) Kterému dohazuješ opravování hasiček v celé ČR. Počkám si tam na tebe !!!

 13. Táhněte do haj zlu kujvy prodejné… do roku 2025 potřebuje ancábl NWO dostat lidi pod kontrolu…

 14. Máte pravdu Jirko.Hamacek se chopil nebo se vnutil do stejné funkce a zase začíná s píčovinou.Nejvetsi kokot v této zemi,co věta to blbost.On už ani neví co říká,ani psychiatr by mu nepomohl.To už je na klec a dráždit bambusovou tyčí a pak postavit k zdi a …. Jediný co je možné udělat aspoň zatím vysrat se na volby v žádném případě nechodit .Ono je úplně jedno kdo je u moci, protože celý svět je pojebanej akorát nechápu co se stalo,kde je chyba.Hamacku jdi do piči a vem sebou i kámoše

 15. Přestože vás nechci,respektuji,že jste vláda,a proto budu slušný!Nezveřejňujte stale katastrofické scénáře.Zverejnete skutečná čísla,kolik lidí je TEĎ v nemocnicích ,kolik je jich na tom zle,a hlavně ,kolik z těch těžkých případů je těžkých JEN kvůli kovidu.
  K čemu byly opatření na jaře?Zadlužili jste nás na generace jen proto,aby se vlastně situace zhoršila ,a zase jste mohli s lidma manipulovat….s lidmi ,s firmami,se strachem.
  Nad přírodou nevyhrajete,nechte to lidstvo přežít,jako každoročně přežívá chřipky,a jiná virová onemocnění .Za peníze ,které vaše opatření stály národ,mohlo být XXX “kovidovych” nemocnic nejen na kovid,které mohli zachránit mnohem mnohem víc životu,než kolik jich pomohl zmařit “ten vir”

 16. Vládne nám banda dementních idiotů a jen a pouze škodí!!!A co se má udělat se škodnou?No přeci zlikvidovat jako krysy.Ty jsme likvidovali ve stodole už jako děcka,jen jsme na to používali slabou vzduchovku.Jenže na ty posranecké kur..vy by bylo potřeba podstatně silnější kalibr,protože na větší svině je nutno vzít větší ráži.
  Lidi,probuďte se a vyházejme ty parchanty od koryt a nebo by je bylo lepší zrovna zlikvidovat, jako ty krysy jednou pro vždy.Snad by pak těm dalším došlo,že se takhle nedá orat s lidmi do nekonečna.
  S…t vlastizrádcům!!!!!!!!!!!!!!!

 17. OK, pane ministře. Ale rád bych viděl čísla. Srovnání s úmrtími na jiné nemoci. Uvádí se, že u chřipky je úmrtnost 0,5-1% a u CV 19 je 0,66%. WHO ukazuje v grafu nejvyšší úmrtnost na TBC, AIDS, atd. a CV 19 je tam někde v poslední třetině jako miniaturní sloupeček. V Itálii naše média uváděla snad až 10 tis. zemřelých. Čech, co tam žije, tvrdil, že to bylo cca 900 lidí! Rád bych fakta, nic víc.

  1. Problém je jen v tom, že AIDS ani chřipka se nešíří tak rychle ani nemají tak nevypočitatelné příznaky.

  2. Tak v dnešní době není problém si relevantní data najít a vyhodnotit…
   https://www.worldometers.info/coronavirus/?
   nebo mrkni na silně anomální grafy s motalitou v EU v roce 2020 viz stránka
   https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Weekly_death_statistics&stable#Number_of_deaths_higher_than_in_previous_years
   Kdo to nechce analyzovat nebo tomu nerozumí, tak jen stručně – stahují se na nás slučná mračna. Ale co mi příjde ještě zajímavější, že tolik lidu si to vůbec nepřipouští. Na Titaniku se také vesele tancovalo, když se potápěl a když byl čas něco dělat… Pěkný večer.

 18. Pokud reálně hrozí přehlcení kapacit nemocnic, tak je vláda za tento stav naprosto jednoznačně odpovědná a musí přijmout taková opatření, aby k tomu nedošlo. Chápu, že asi za 14 dní nepostaví nemocnici jako v Číně, ale vyměnit červený svetr za modrou mikinu stačit nebude. Je to tu úplně absurdní, v médiích se jak na orloji ke covidu vyjadřují zubař, zpěvačka, kardiochirurg, jiná zpěvačka, ale jasné slovo a jasná opatření najednou nemá v popisu práce zřejmě nikdo. Testuje se málo, lidem trvá i týden, než se dostanou na testy, o trasování ani nemluvě, přitom hygienička vykládá, že kina a divadla nejsou riziková a podobné nesmysly. To je opravdu děsivé.

  1. Přesně! Vláda neměla poslouchat řvoucí, ufňukané nespokojence s mentalitou tříletých dětí kterým někdo vzal hračku. Měla začít dělat opatření dřív. Všichni víme, jak na tom se zdravotnictvím jsme. Zahltit ho nebude velký problém.

  2. Hygiena má na rozdíl od Vás data za půl roku, za to Vy se vyjadřujete k problému o kterém nic nevíte!!!

 19. Co to tady je za přihlouplou komunitu? Kdyby Vás to chtělo pokroutit, vy hlavy vypatlaný…
  Bude to hrozné, asi budeme nejhorší na světě v počtu na 100 tisíc…

  1. Tebe aby pokroutil tvůj vyjebanej fotr. A vzal si k tomu armádu potratovejch vopic ty špíno z židácký prdele.

 20. pan hamáček nestraší, nezapomente, že byla v době porevoluční nemocnicím rušena řada lůžek,a tak z původních – jak i tisk uvedl / odkazuji na Právo/ – cca 4500 infekčních lůžek- po redukci naší republice zbylo cca 1500 lůžek a o jipkách infekčních se dá mluvit stejně-výrazně ubylo- a tak nemá-li být zahlceno zdravotnictví nezbude než sáhnout k restriktivním opatřením, rozhodování o tom, kdo přežije a kdo ne- dle válečné mediciny – jistě nechceme dopustit!!!! tak prosím račte všichni myslet logicky a hlavou-a s respektem dodržujme všichni doporučená opatření-JE TO SNADNÉ A VŮBEC TO NEBOLÍ

 21. Je mi 48 let a během COVID nákazy jsem vymalovala a uklidila celý dům, dala do pořádku zahradu, denně cvičila . Dále jsem se starala o COVID nakaženého syna, kterému také nic nebylo. Můj denní režim byl daleko aktivnější než v normálu. Mám pocit , že mě ten COVID nakopl . Jen musím dodat, že 20 let před tím jsem nebyla nemocná. Mám dost pana Hanáčka a celé vlády. Věřte si, na tuhle srágoru sílu máme .

 22. A stále budete všechno zavírat a rušit,sportovní aktivity a venkovní akce.Na fotbalovém zápase na vesnici jediné vyžití a kdo se tam nakazí,dvacet lidí co se jde podívat.Ale v divadle a kině kde je plno lidí v uzavřené místnosti to je v pořádku.

 23. Běžte už do prdele se všemi opatřeními! Pořád jenom něco zakazujeme. Hamáček, Primula a spol. jsou jen kreténi a aby si připadali ještě důležitější, tak chtějí všechno ovládat přes klizový štáb. Všechno zavřít!! Žádný restaurace, žádná práce a ideálně všíchni doma. Jak dlouho vy hovada, asi na furt, ne? Hlavně, že všichni musí nosit roušky, který jsou v 999 případů z 1000 stejně k ničemu. Ale dáme je povinné i ven, jako kdyby se někdo mohl venku nakazit. Tam snad neexistuje ani teoretická šance. Jak proboha můžou o takových věcech rozhodovat lidi, kteří májí mozek menší než agrešt.
  Co si vy neschopní kokoti vlastně myslíte? Že ten virus po těch všech nesmyslných opatření zamává bílou vlajkou a vzdá se??? Že zmizí a už se neobjeví???
  Konečně bude alepoň vidět, že všechna ta opatření s rouškama jsou na nic. Lidé se budou infikovat stále. Ale protože máte primitvní mozky, tak budete všechnya opatření ještě více zpřísňovat až do toho stavu, že zakáže opět vše(nouzový stav, že … de ja vu) a ono to opět téměř zmizí… A takhle hezky dvakrát až třikrát dokola na dobu neurčitou, že ?!

  Hezky nechte lidi, ať si každý “chrání” podle svého uvážení a neserte se toho. Jinak nakonec na ty všechny vaše nesmyli doplatíme všichni, protože celá ekonomika půjde do hajzlu a pak už bude jedno, jestli máte covid nebo něco jiného.

 24. Letos by nikdo neměl jít k volbám aby nešířil koronavirus.
  Podle nařízení vlády akce nad 10 stojících je zakázána. Tak to dodržujte Víc po vás nechci. Šnek🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌 Jo a abych nezapomněl, tak důchodci co se rozhodnou jít volit by měli mít sebou roušku a židli.

 25. Hamáček na scéně a už hrne předpovědi, strach ; paniku. Negativní blb. On patří do té čtveřice blbcu co to tady zničili . Populista nejvyššího kalibru. Chovají se jak kdyby se vrátil mor a bílá nemoc v jednom, magoři.

 26. Ke srovnání s Itálií ovšem chybí data o počtu testovaných. Na jaře se testovaly pokud vím převážně osoby s příznaky, trasování bylo v plenkách, takže to, že tam bylo evidováno 6 tisíc nakažených denně, neznamená, že jich tam skutečně tolik bylo. V Itálii je dosud evidovaných úmrtí na covid 19 přes 35 tisíc, v ČR necelých 500, smrtnost viru v Itálii je okolo 12%, v ČR je okolo 1%. Čím to asi bude?

 27. Já se vám divím, jisté je že nás covid převálcuje a je lepší být připraven jako ostatní státy a nouzový stav přijde tak jako tak a lidi budou umírat, až se to začne týkat vašich rodinných příslušníků, přestanete machrovat, to si sem naprosto jist a neumírají jen staříci, je plno mladých co má trvalé následky nebo umřou na přidružené nemoci…….takže klídek a roušky a opatření na srocování mělo být zachováno přes léto……..

 28. Takhle to u nás nemuselo dopadnout v ČR, kdyby jste Vy mladí nemuseli na dovolenou do zahraničí a jako splašení sjíždět po barech a provozovat orgie. Ztráta soudnosti se vždy trestá. Nadávejte si sobě ……

 29. Pane Hamáčku..co chcete ještě zavírat?..Fotbal i hokej bez diváků-děs,na to se nedá dívat.Dny NATO bez diváků.
  Pana premiéra chrání vysoké stropy při jednáních a venku na čerstvém vzduchu je to problém?Před 14 dny se říkalo,že se po volbách zase všechno zavře a to co děláte k tomu spěje.My musíme chodit do práce,nám nepošle stát výplatu jako Vám,i když je to na dluh.Teď jste během týdne prošustrovali 315 mil.korun za roušky důchodcům.Mají chránit jenom pár hodin.Co další týdny-zase balíčky za 315 mil korun?Od března do června stačily roušky ušité doma a teď se potřebujete zbavit těch špatných z Číny.Kdy pošlete ostatním obyvatelům 5 000 Kč-nás stresujete už 7 měsíců.Když se ptali ředitele Fn Motol,kdy Kovid-19 skončí,tak říkal..Až se o něm přestane mluvit”!A ti šílenci co mají teplotu 38 stupňů a pět hodin čekají ve frontě na testy-ale s chřipkou!!Že nikoho neděsí,že 8 200 žáků nechodí na obědy,protože na to rodiče nemají peníze..to je Vaše ostuda.Vy papáte pravidelně,podle fotky!!! A máte pravdu ..příští měsíc bude kritický,ale pro Vás a Vaši stranu-jsou volby:::Máte černou mikinu?

 30. Začátkem října zkolabují nemocnice stejně, jako po velikonocích byly tisíce lidí s covidem na JIP. Tohle nám taky tvrdil Hamáček. Nemůžu ten jeho “veledůležitej” ksicht ani vidět!

 31. Vypráskejme všechny socany ze všech zastupitelstev krajů a ze Senátu za blbost a aroganci jejich předsedy. Je to vůči některým socanům možná nespravedlivé, ale když si volí předsedu, který si hraje na spasitele, tak jiná možnost ukázat mu, že takto NE pane Hamáčku není.

 32. Mám pocit, že Švédsko je jedna z mála zemí, ne-li jediná, kde do naprosto nesmyslného “boje” proti viróze nezasáhli politici, ale odborníci v čele s jedním, který měl na rozdíl od těch našich pseudoodborníků typu pana Primule a hvězdy Superstar (bez urážky) hlavu na svém místě a naprosto striktně dodržel Švédské zákony, vyhlášky a pravidla pro vyhlášení epidemie, které, světe div se, máme velmi podobné. Samozřejmě to vyžadovalo ustát kritiku, snášející se na něj napříč světem, stran zpovykaných, vystrašených a zblblých, ano zblblých politiků nebo hlavu nepoužívajících epidemiologů (obrovská čest všem výjimkám), u kterých touha stanout před kamerou potlačila zdravý rozum. A za to mu za sebe skládám hlubokou poklonu. Výborně pane “tvrdohlavý” Tegnelle. Výborně ale také pane švédský premiére, který jste potlačil své politické ego, anebo jste také jen dodržel “naprosto samozřejmě😂” zákony své země, to já opravdu nevím, a nechal jste, navzdory obrovské kritice světovou paniku (a dovedu si představit že Vám to ubralo pár let života) bez povšimnutí a předal jste odpovědnost do rukou lidí k tomu povolaných. Vždyť je to přeci tak logické a hlavně demokratické, proč bychom přeci přijímali jakýkoli zákon, který bychom pak nedodržovali? Ach ty hloupý Hamáčku😢😊.

 33. On vás přejde humor až budou vaše rodiny chcípat. Díky vám a všem takto nezodpovědným idiotům jsme a budeme tam, co nejpostiženější státy světa.

 34. Všichni tu zbytečně nadáváte – zda bude mít covid u někoho průběh lehký a u někoho těžký, to nevíte, možná ale víte, alespoň doufám, že každá prevence je dobrá a jen tak koukat, jak si tu covid řádí je asi ta nejhorší možná varianta, horší je ještě ta pštrosí – totiž, že covid neexistuje a vše je ok. Prostě si to někdo jen vymýšlí. Pokud mám angínu, dostanu antibiotika, pokud mám chřipku, aspirin a horký čaj + postel, pokud mám infekční nemoc, jsem v karanténě nebo v nemocnici v izolaci a pokud tu řádí covid, dám si roušku, neshlukuji se a nevyhledávám zalidněná místa – nic jiného prozatím neznáme a kdoví, kdy poznáme. Nikdy jsem neslyšela nikoho řvát, že když mi zubař vytrhne nemocný zub, ohrozil mou svobodu, tak proč by se mělo řvát, že nebudu nosit roušku, když můžu zabránit šíření viru? Virus tu je a dlouho bude – vakcína není a dlouho nebude, tak snad by stačilo mít ohledy a ne jen plané řeči.

 35. Hamacek siri paniku! Ignoruje a nerozumi statistice a uz vubec nechape robustnost ceskeho zdravotnictvi-to je nazor reditelu vekych nemocnic- napr Ludvik z Motola- jenom 21 pacientu s COVID-19 a jenom jeden na plicni ventilaci a zadni mladsi pacienti pod 50let. Pocet infikovanych rost ale nastesti mezi mladymi zdravymi opilci, jenom mirne pocet hospitalizovanych a prirustek zemrelych za vcerejsek byL NULOVY!!! Hamacek prevzal retoriku Demobandy a jako CSSD podrazi nohy Vlade Andreje Babise. A to mq Hamacek zajistit klidny prubeh voleb. Je to udernik , ktery nerozumi detailu a umi akorat bouchat do stolu. At nesiri paniku!

 36. Kdyby jsi radeji setril tech 34 milionu za denni testy ktere jsou k nicemu. Pevne doufam, ze se za socanama po dalsich volbach zavre voda.

 37. To předvídá ten Hamáček, který národ o Velikonocich strašil že kvůli částečném uvolnění skončí tisíce lidí na Jipce? To tak je spíš na trestní oznámení za šíření poplašné zprávy.

 38. Bože, prosim…ochraňuj nás před takovými jako je Hamáček a Flégr. Nevím, kdo je horší-oni nebo covid.

 39. Vláda balancuje mezi rizikem, že v nemocnicích nebude místo pro akutní pacienty a rizikem, že moc přiškrtí ekonomiku. Argumenty, že covid je jenom chřipka a žonglovat se smrtností ostatních nemocí je hloupost. Stalo se někde Evropě v poslední době že chřipka nebo TBC, nebo rakovina zahltila zdravotnictví ? S covidem se to stalo.

 40. Mám s tím trochu problém, podle mě se pan ministr Hamáček vystavuje trestnímu stíhání za šíření poplašné zprávy.
  Ano, nechci tu nemoc dostat, stejně jako žádnou jinou. V naší zemi se přestalo léčit, vše přeorientováno na covid, takže kolik lidí zemřelo na jiné nemoci? Další věc, naše super zdravotnictví disponuje cca 1100 lůžky JIP, dalšími cca 10000 lůžky s kyslíkovým přístrojem nebo ventilátorem, celkem s cca 60000 nemocničními lůžky, pak nechápu, že při 500 nemocnými s covidem v nemocnicích hrozí kolaps.
  Nebo snad vláda zaspala a za půl roku se nepřipravila? To bude nejspíš pravda.

 41. Ano. Ten člověk straší protože se mu to hodí. Vždyť je nesmysl říkat, že denním nárůstem 10.000 lidí se zahltí nemocnice. Většina přece do nemocnic nepůjde, většina nebude mít příznaky nebo mírné. Tak kdo tedy zahltí ty nemocnice?

 42. 1. Češi jako tradičně, ode zdi, kde zdi .. nejdřív bezmála zalezli do bunkrů, kde šili roušky … pak leháro, přeci si nenecháme zkazit léto .. chlastání, grilování, mejdany, koupání, výlety, na zámek, do hor, k moři, prostě pohoda džez .. 2. Všichni Češi všemu rozumí, protože jsou nejchytřejší národ na světě .. každý Čech je epidemiolog. 3. Nezpůsobilé a nebojím se napsat dementní české elity a tím nemyslím jenom vládu .. stačí si poslechnout některé renomované elitní lékaře 4. V Česku musí politika a ideologie proniknout úplně do všeho .. i do roušek. Kdo nosí roušku není demokrat .. kdo roušku nenosí je hrdina, disident a bojovník za demokracii. 5. Naprosto neúnosný stav médií v Češku, od Facebooku až po ČT .. hysterie, neznalost, neprofesionalita, zaujatost, neobjektivnost, prodejnost, chudoba myšlenková i finanční … 6. Je před volbami a Babiš musí prohrát i kdyby na chleba nebylo.. nejdřív to moc utáhnul, teď to moc povolil ..

 43. Jen čas ukáže kdo měl pravdu,jestli pan Hamáček a jeho tým odborníků na tuto problematiku nebo diskutující pod tímto článkem.

 44. Bože, to je keců. Není to o nařizování, je to o ohleduplnosti, odpovědnosti. Nebojte, zákon se upraví.
  Náš národ nerad poslouchá, kdekdo do kdečeho kecá bez odpovědnosti i bez znalostí.
  Kdo chce zemřít, ať zhyne, má na to právo, ale netahá do toho ostatní.
  Jakékoliv plošné nařízení je v podstatě nekontrolovatelné. Šíření nemoci trestné je.
  Co kdyby tady vedla cesta?
  Každý si to musí přebrat. V nemocnici pak na to bude mít čas.

 45. Hamáčku,vem si devítku a picni se do palice.Jak si ta tvoje baba mohla vzít takovýho čuráka?Já jsem viděl hodně,ale tokovýho kreténa a hovado,jak jsi ty ještě ne.

 46. Tak já osobně nemám ve zvyku korigovat katastrofické předpovědi, ale ty italské jarní přírůstky se týkaly primárně s ČR celkem srovnatelné Lombardie, ne celé Itálie, a těch 6 tisíc nových případů bylo z testování lidí v nemocnicích nebo s jasnými příznaky. Reálně ta jarní italská čísla byla nejspíš mnohem vyšší, což byla ostatně i úmrtnost. Ale jdeme správným směrem, o tom žádná….

 47. Hamáček sedí celou dobu s Babišem ve vládě, a najednou 2 týdny před volbami si vzpomene, že vlastně s ním vůbec v ničem nesouhlasí a začne ho okopávat.

  To má voliče za až takové blbce?

 48. Na Covid 19 v současné době nemá nikdo na světě . Spekulanti s tím nic nenadělají . Vlastně nadělají – zhoršuji náladu nám všem !

 49. Roušek plné sklady dezinfekce taky takže covid19 výborný byznys.Hlavně v lidech vyvolat strach to je hlavní moto vlády.V Praze toho je nejvíce tak se to udělá celoplošně velebnosti jdu blejt.

 50. V noseni rousky nevidim zadny problem.Kdyz to nekdo naridi,tak ji proste budu nosit.Jen nechapu smysl techto polovicatych opatreni-nekde se musi nosit ,nekde nemusi,virus zcela zjevne cist neumi,takze se s vladou asi nedohodne na tom,kde smi utocit a kde ne.A i kdybychom se vsichni oblekli do velkych kondomu,tak k cemu nam to bude???Virus nikam nevymizi a ani ten nejvetsi c.rak nevydrzi zbytek zivota v kondomu.Takze promoreni je nevyhnutelne,protoze vakcinu nikdo za par mesicu nevyvine!!!A mimochodem na chripku umira kazdorocne radove tisice lidi,ale ockovat se necha pouhych 8%.Takze i s tou vakcinou je to jedna velka saskarna!!!

 51. Všechny vyděšené ovce by si měly koupit skafandr a neotravovat normální lidi.Ten kdo je strachy podělanej uvěří všemu a poslušně udělá vše co mu tzv. autority nabulíkujou.Koukejte se kolem sebe.Vidíte ty hromady mrtvol ??? Já teda ne. A znáte nějákou vládu která nelže svým lidem ??
  Já teda ne. Prosím,poslouchejte inteligentní lékaře jako je např.Dr.Pirk a další.Pomatenci jako Flégr budou papouškovat cokoli jen aby byli ve zprávách.Je to vrchol jeho ubohého života,konečne se zviditelnil.Zeptejte se ho za pár měsíců,kde jsou ty desetitisíce mrtvých na Covid.

  1. Poslouchat Pirka je asi tak jako poslouchat rádio Jerevan. Jako kardiochirurg je prvotřídní a slušně lyžuje, což vím z osobní zkušenosti, ale jinak je to namyšlenej frajer a blbec k pohledání, což vím taky z osobní zkušenosti. Na rozdíl od něj Flégr ví, o čem mluví. Bez ohledu na to, co si vy covidioti myslíte, lidi, kteří berou COVID-19 vážně, nejsou “strachy podělaní”. Oni jen jasně vidí, co se stane, což není zase tak těžké, protože epidemie se chová prakticky jako fyzikální veličina. Vzhledem k tomu, že hospitalizace mají vždycky určité časové zpoždění za prvními pozitivními testy a že úmrtí mají zase určité zpoždění za hospitalizacemi, to, co se dneska ukáže v testech, se za dva týdny projeví v hospitalizacích a za tři až čtyři týdny v počtu trupíků. Obojí už víc než měsíc zvolna roste, počet hospitalizovaných je teď už asi čtyřiapůlkrát vyšší, než byl před měsícem, počet těžkých případů, kdy lidi musej na umělou plicní ventilaci nebo na mimotělní oběh, aby prostě nezhebli, je asi na čtyřnásobku a teprve teď to začne opravdu rychle stoupat. Pokud jde o nebožtíky, dlouho se to drželo na tempu okolo jednoho až dvou za den, ovšem za posledních deset dní, které ještě nejsou definitivně dopočítané, takže tam můžou trupíky ještě přibývat i zpětně, jak chodí hlášení od krajských hygienických stanic, jich bylo asi padesát, v průměru pět na každý den. Tak během dvou až tří týdnů se to dostane stabilně na dvouciferné počty denně s tendencí růstu a pak se to začne rychle zvyšovat. A pokud dojde ke kolapsu zdravotnického systému, začnou lidi kapat po stovkách denně. Pak ty desetitísíce budou a nikdo se Hamáčka nebude muset ptát kde. Pokud zdravotní systém nezkolabuje, budeme mít do vánoc těch nebožtíků tak dva až tři tisíce, pod dva to už nejspíš nepůjde.

 52. No, kdyby se nejezdilo na Tchaj-wan a neodstraňovaly sochy Ruských hrdinů z náměstí, kteří nás zachránili před vyhlazením , pak bychom možná už za 6 týdnů měli vakcínu , takto jí bude mít Mexiko. Čína a Rusko jsou dnes jedinými státy co tyto vakcíny mají a Takže děkujeme Pirátům a ODS za jejich politiku který vedla k maximálnímu poškození vztahů s těmito zeměmi – to jsme skutečně potřebovali….

 53. Jako zdravotnictví v Praze, Brně nebo Ostravě? jo tak to jo. Protože jinak zdravotnictví zkolabovalo dávno v menších městech. Nebo když na testy člověk musí hromadnou dopravou 100 km, tak je v pohodě?

 54. Jděte už do prdele s těma stupidníma kecama, Koronahysterici všech zemí vyližte mi prdel!! Hanáčku ty rudá onuce táhni už na smětiště dějin, kam patříš, tu tvoji partaj už nikdo nevolí a volit nebude!!!

 55. Pane Hamáčku,
  pokud se nic nestane, tak je to šíření poplašné zprávy a to je u nás trestné. Přestaňte už strašit lidi.
  Je nás 10 miliónů a máme “jen” 500 mrtvých a to ještě nikdo neví na co doopravdy umřeli. Ti vaši nakažení, to je taky pěkný podvod. Pokud jsem prodělal Covid bez příznaků a z nějakého důvodu jsem musel jít na testy, třeba po dvou měsících, tak u mne objevíte protilátky a dáte mě mezi nakažené, i když ve skutečnosti jsem vyléčený. Protilátky v těle vydrží tři měsíce. Nejvyšší čas začat poslouchat lékaře, kteří tomu rozumí. V létě jsme žili beze strachu a zvládli jsme to. Pak se vrátíte z dovolených a zase začináte strašit. Měli jsme bílý semafor až na tři okresy. Pak někdo zkritizoval plošné zavedení roušek a za tři dny byla republika ze dvou třetin zelená. Právníci začli kritizovat postup ministerstva zdravotnictví a co se nestalo. Do týdne jsme měli přes 1000 nakažených denně.
  Jsem zvědavý, kdy začnou stoupat počty mrtvých. Nechte nás žít! Nebojte se my se naučíme s Covidem žít, tak jako žijeme s rakovinou, AIDS, chřipkou a spoustou jiných nemocí. Lidé se rodí a umírají, tak to prostě je.

 56. Soudruh červená mikina by se nyní rád vyvlékl ze zodpovědnosti. Jako místopředseda vlády za bolševickou ČSSD, je vinen úplně stejně, jak agent Babiš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *