Bublinková fólie jak ji neznáte. Nahradí okenní izolaci, vodní postel nebo třeba termosku

Všichni víme, jak vzrušující může být otevřít zásilku, třeba novou úžasnou skleněnou vázu – a pak ji navíc najít obalenou bublinkovou fólií.

Uvolníte v sobě dítě, které se může vyřádit do sytosti, ale kromě této zábavné činnosti existuje mnoho využití pro bublinkovou folii. 

Zde jsme pro vás připravili seznam několika inovativních způsobů, jak můžete tento zábavný plastový materiál co nejlépe využít:

Vyrobte si karimatku na spaní

Pokud máte naplánované víkendové kempování, ale chybí vám základní věci, pak vás zachrání bublinková fólie. Nemusíte si kupovat drahou kempingovou karimatku, stačí si pod spacák položit plát bublinkové fólie. Bude vás tlumit od tvrdé země.

Chraňte své rostliny

Chraňte rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami zabalením do bublinkové fólie. Protože je fólie průhledná, bude fungovat jako malý skleník

Šetřete svá kolena

Při práci na zahradě je bezpochyby nepříjemným faktorem bolest kolen. Pro záchranu přichází bublinková fólie. Můžete si ji přilepit na kolena kalhot a používat ji jako ochrannou podložku, ať už klečíte na betonu nebo na trávě.

Izolujte svá okna

Pokud je vám trochu zima a topení vás příliš nezahřívá, můžete přes okno přelepit bublinkovou fólii – je to účinný izolant. Během zimních měsíců lze bublinkovou fólii použít také na okna skleníků, aby se zabránilo nadměrným tepelným ztrátám.

Foto: Shutterstock

Zastavte námrazu na autě

Stejně jako při izolaci oken může bublinková fólie udělat zázraky i s vaším autem. Nechte fólii přes noc na čelním skle – přitiskněte ji stěrači. Tím zabráníte tvorbě námrazy na skle a když druhý den přijdete k autu, můžete rychle a bez obav vyrazit na cesty.

Udržujte potraviny a tekutiny v chladu

Na cestě ze supermarketu nebo z místního obchodu můžete zabránit tomu, aby se chlazené nebo mražené potraviny příliš zahřály, když nákupní tašky vyložíte tímto zázračným plastem. Funguje také k udržení teplých potravin, například při převážení lahodné večeře.

Vytvářejte umění

Pomocí bublinkové fólie můžete vyrobit zajímavá umělecká díla, což je skvělá aktivita pro děti. Jedním z nápadů je vystřihnout z materiálu zajímavé tvary a vzory a namalovat je na povrch. Přitiskněte je jemně k papíru nebo kartonu a získáte originální umění. Pro pořádný dojem jsou nejlepší jasné barvy!

Uvolněte nasbíraný stres

A v neposlední řadě bublinková folie působí jako nejlepší prostředek proti stresu. Po náročném dni se stačí posadit a začít praskat bublinky. Ucítíte, jak se stres začne okamžitě vypařovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Bobvila