Byl zvědavý, proč pes utíká každý den z domova. Jednoho dne se ho vydal sledovat

David je profesionální trenér psů. Jednoho dne se mu dostala do péče fenka Saki. Byla poslušná a trénovat ji nebyl žádný problém. Ale i tak na ni David musel svou pozornost zaměřit více než na jiné psy, které trénoval. Saki měla ve zvyku se po každé lekci vytratit pryč. Vždy se vrátila až za několik hodin. David si říkal, že kdyby u něj byla fenka nespokojená, přece by se nevrátila. Aby jejím pravidelným „útěkům“ přišel na kloub, vydal se ji sledovat.

Každé odpoledne trávila s nemocným chlapcem

Fenka ho nezavedla nikam daleko. V blízkosti bydlela rodina se třemi adoptovanými dětmi. A za jedním z těchto dětí se Saki po každém tréninku vydala trávit svůj volný čas. Jednalo se o chlapce Dannyho, který se s fenkou rád mazlil a povídal jí, co ho zrovna napadlo. Plynulá mluva však byla u Dannyho nezvyklá. Trpěl totiž vývojovou vadou, kvůli které nebyl schopen dát dohromady souvislou větu, což mu dělalo problémy v komunikaci s ostatními. Vedle toho měl potíže s motorikou a nezvládal ani sám dojít na toaletu.

Foto: Shutterstock

Zdravotní stav dítěte se díky psovi výrazně zlepšil

Fenka Saki měla na Dannyho natolik pozitivní vliv, že díky ní malý chlapec mluví v celých větách a bez jakéhokoli problému může komunikovat i s lidmi ve svém okolí. Motorika se mu zlepšila a sám si bez asistence dojde i na toaletu, což předtím bylo nemyslitelné. Jakmile se Dannyho rodiče dozvěděli, komu patří psí parťačka jejich adoptivního syna, začali bojovat o to, aby si mohli Saki ponechat.

Příběh se šťastným koncem

Saki patřila nadaci, která ji nechala u Davida trénovat. Původně ji nechtěli nechat Dannyho rodině. Ale návštěva pracovníků nadace a svědectví toho, jak zvíře chlapci výrazně prospívá je nenechalo chladnými a Saki mohla se svým novým kamarádem zůstat natrvalo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Newsner, Littlethings