Veřejnost překvapilo, jak skromně se stravují princ William se svou chotí Kate. Jedí opravdu levně

Mnozí by jistě čekali, že se královská rodina stravuje přímo královsky a na jejich stole pravidelně nechybí drahé šampaňské nebo kaviár. Budete ale překvapeni. Nejenže se princ a princezna z Walesu stravují velmi skromně a obyčejně. Večeři jim také nepřipravují uznávaní šéfkuchaři, ale kuchařskou zástěru si nasazuje sama princezna Kate.

Pečené kuře a těstoviny

Pro svého muže a jejich tři děti, prince George, princeznu Charlotte a prince Luise, připravuje Kate nejčastěji pečené kuře, které obzvlášť miluje její muž. Rodina si také ráda pochutnává na italské kuchyni. Těstoviny na různé způsoby, lasagne se špenátem a pizza se u nich, stejně jako v běžných domácnostech, vaří celkem často. Když žezlo v kuchyni převezme budoucí král William, jedno je jisté, budou se chystat steaky na grilu. Středně propečené. Sama Kate si k nim na rozdíl od zbytku rodiny, ráda dopřeje pikantnější omáčku a také nepohrdne sklenkou ginu s tonikem.

Foto: Shutterstock

Fish and chips nesmí chybět

Britský tradiční pokrm fish and chips neboli smažená ryba a hranolky, patří také mezi oblíbená jídla Williama a Kate. Když chtějí udělat radost dětem, k večeři se servíruje i klasický cheesburger se smaženou cibulí a domácí bulkou. Pokud si chtějí královští dopřát, rádi si dají i čerstvou hovězí svíčkovou zapečenou s bramborovou kaší, tzv. cottage pie. Milují také jehněčí kotlety se zeleninou a fazolkami přelité omáčkou ze smetany, hořčice a tymiánu či si připraví pošírovaného lososa se zeleninou. Princátka si zase rádi poručí krémovou rajčatovou polévku. A ačkoliv se zdá, že princ a princezna z Walesu jsou ti, kteří nikdy protokol neporuší, tak u jídla to rozhodně neplatí. Jezení syrového masa a mořských plodů je kvůli riziku otravy v královské rodině na černé listině. William a Kate si ovšem oblíbené sushi i mořské plody jednou za čas bez výčitek dopřejí.

Foto: Shutterstock, zdroj: HarpersBazaar, LiverpoolEcho