Zázračné metody, díky kterým vám svíčky vydrží hořet celé hodiny

K romantické atmosféře nepochybně patří zapálená svíčka. Jemné světlo plamínku navíc často doprovází příjemná vůně a praskání. Svíčka zkrátka dokáže zútulnit jakýkoliv prostor. Jedinou nevýhodou je to, že rychle vyhoří. V článku vám přinášíme jednoduché metody, jak tomu zabránit.

Svíčky nejsou jen pro romantiky, během Vánoc nebo Dušiček po nich v obchodě sáhne každý. Jsou potřebné pro rozsvícení svátečního stolu a svítí na náhrobcích našich blízkých. Nejvyhledávanějšími produkty jsou takové, které mají pěkný vzhled a nestojí příliš mnoho. Kromě toho každého zajímá to, jak dlouho bude svíčka hořet. Nikdo nechce kupovat stále nové, obzvlášť v době, kdy jejich ceny rychle narůstají spolu s cenami energií. Jak tedy mnohonásobně prodloužit dobu hoření svíček a ještě ušetřit?

Vybírejte pozorně

První rada zní, důkladně prostudujte produkt, který kupujete. Zapamatujte si jednoduché pravidlo, čím je svíčka těžší, tím déle bude hořet. Dále zkontrolujte délku knotu. Měla by se pohybovat v rozmezí od 0,5 do 1 cm. Pokud je knot delší, zastřihněte ho.

Foto: Shutterstock

Kouzla se solí

Pokud chcete, aby svíčka hořela celé hodiny, nasypte kolem knotu sůl. Ta způsobí, že svíčka bude hořet jasněji a mnohem pomaleji. S množstvím soli to však nepřehánějte. Další možností je dát svíčky předem na pár hodin do mrazáku. Vosk se tak bude tavit mnohem pomaleji.

Posledním způsobem je výroba vlastní dlouho hořící svíčky doma. Výroba je snadná a rychlá. Budete potřebovat parafínovou svíčku, voskovou svíčku, špetku soli, slunečnicový olej a sklenici. Na dno sklenice nejprve nakapejte trochu rozpuštěného parafínu a pak teprve do ní vložte voskovou svíčku. Držte svíčku, dokud parafín trochu nezatuhne a zvládne udržet svíčku sám. Do sklenice nalijte olej a přidejte špetku soli. Svíčka bude hořet déle díky přítomnosti rostlinného oleje, sůl z něj navíc odstraní přebytečnou vlhkost.

Takto vyrobená svíčka bude odrážet víc světla. Tento jev ještě umocníte tím, že svíčku postavíte k zrcadlu nebo k oknu. Pomocí tohoto triku bude ve vaší místnosti opticky mnohem více světla. Další výhodou je, že takto vyrobená svíčka může hořet třeba celý den, na rozdíl od původní voskové svíčky, která by hořela pouhou hodinu.

Foto: Shutterstock, zdroj: WashingtonPost, Marthastewart