Důchodce každý den šikanoval servírku. Nesnášela ho. Když zemřel, dozvěděla se, co jí odkázal

Práce ve službách není vždy jednoduchá. Vedle nekonečně dlouhých směn ji dokážou ztrpčit i nepříjemní zákazníci. Své si užila i servírka Melina Salazar. Jeden takový nepříjemný zákazník ji trápil po celých sedm let. Ale i tak jej vždy dokázala obsluhovat s úsměvem na tváři, což se jí později vyplatilo.

Jen jediná servírka měla nervy z oceli

Melina v restauraci pracovala šestnáct let. Z toho sedm let se zde pravidelně potkávala s hostem jménem Walter „Buck“ Swords. Jednalo se o starého veterána, který bojoval za druhé světové války. A právě Walter byl jedním z oněch nepříjemných zákazníků. Jednání s ním bylo až natolik problematické, že jediná servírka, která s ním měla svatou trpělivost, byla právě Melina.

Věčně nespokojený host

Dle jejích slov byl pan Swords na ostatní servírky dost zlý. Měl například ustavičný problém s teplotou připraveného jídla a vyžadoval, aby bylo horké a nehleděl na to, že se může spálit. Stále se mu něco nelíbilo a v jednom kuse nadával. I přesto všechno se na něj Melina stále usmívala a byla na něj milá a veterán byl jejím pravidelným hostem. Proto jí bylo divné, když devětaosmdesátiletý muž restauraci náhle přestal navštěvovat.

Foto: Shutterstock

Desítky tisíc dolarů i auto jako poděkování

Důvod nepřítomnosti pana Swordse Melina objevila v místních novinách, kde byla zpráva o jeho úmrtí. Větší šok ji však čekal zhruba pět měsíců poté, v době kolem Vánoc, kdy ji uprostřed směny navštívil Swordsův právník. Ten milé servírce nejprve sdělil, jak moc pro jeho zesnulého klienta znamenalo to, že se k němu chová zdvořile, i když na to na sobě nechtěl dát znát. A právě proto jí tento muž odkázal 50 tisíc dolarů (v přepočtu přes 1 milion korun) a auto značky Buick. Její trpělivost s ním se v tomto případě doslova vyplatila.

Foto: Shutterstock, zdroj: sunnyskyz, NBCNews