Chcete vypadat po padesátce o 10 let mladší? Zvolte takové barvy oblečení, se kterými to půjde samo

Pokud patříte mezi zralé ženy, které se cítí svěže a chtějí tak i vypadat, máme pro vás stylingové tipy, které vám pomohou být šik v každém věku. Padesátka není žádný věk, nesnažte se proto být neviditelné a nehalte se do černé barvy od hlavy až po paty. Správně zvolené barvy naopak dodají vašemu oblečení ten správný šmrnc, zamaskují vrásky i povadlé kontury a rozzáří váš obličej mnohem více než dokonalý make-up.

Vše začíná už v obchodě

Nakoupíte v obchodě první kousky, které vám padnou do oka? Nepodléhejte reklamě a slevovým akcím, a vyhněte se impulsivním nákupům. Přemýšlet nad nákupy oblečení se totiž vyplatí. Jinak se může snadno stát, že vám skříň bude přetékat věcmi, které nenosíte, nesedí vám nebo je nemáte s čím kombinovat. Zaměřte se raději na kvalitu než kvantitu a kupte si opravdu jen to, v čem se cítíte skvěle, padne vám to jako ulité a víte, že to budete nosit.

Nebojte se barev

Neoblékejte se pouze do tmavých barev. Tmavé barvy sice zamaskují nějaké to kilo navíc, ale zároveň vám také přidají několik let. Barvy proto kombinujte. Problémové partie skryjte černou, ale jiné partie zase nezapomeňte dát na obdiv. Světlé barvy je ideální oblékat především na horní polovinu těla, protože vám omladí a rozzáří obličej.

Nakupte si proto halenky, košile, saka nebo svetry ve světlých pastelových barvách. Nebojte se ani vhodně zvoleného odstínu růžové barvy. I v oblékání barev ale platí určitá pravidla, neoblékejte proto více než tři barvy najednou. Taková pestrost by mohla vaší vizáži spíše uškodit než pomoci.

Foto: Shutterstock

Zaměřte se na doplňky

Vhodně zvolené doplňky podtrhnou celkový styl outfitu a dodají mu ten správný nádech. Pokud se černé nehodláte vzdát za žádnou cenu, doplňte váš vzhled alespoň výrazným kvalitním šperkem, zajímavou broží, elegantním šátkem nebo šálou. Lehce se tak z vás stane šarmantní dáma, které by její věk nikdo nehádal.

Foto: Shutterstock