Chutná a levná česneková pomazánka, která nezabere příliš mnoho času

Pokud občas potřebujete narychlo připravit něco k snědku pro svou rodinu, pro sebe nebo neohlášené přátele, uložte si někam tento recept na jednoduchou a přesto skvělou česnekovou pomazánku. Chutná každému a je hotová jedna dvě.

4 zásadní ingredience, které dokážou divy

K této česnekové pomazánce vám budou stačit pouhé 4 ingredience, které většinou už máte doma. Je to česnek, sýr, bílý jogurt (případně pomazánkové máslo) a majonéza. Česnek prolisujte, sýr nastrouhejte na jemném struhadle, přidejte jogurt a majonézu. Posolte a máte hotovo.

Záměrně neuvádíme kolik čeho použít, protože tuto pomazánku si můžete přizpůsobit podle své chuti. Vy, kteří chcete jíst lehce a zdravě, dejte jen málo majonézy. Chuť pomazánky ale bude výraznější a lahodnější, když s majonézou šetřit nebudete. A sýr? Tak ten si můžete zvolit podle toho, který máte rádi, nebo zkrátka vezměte ten, který máte v lednici. Postačí klidně obyčejný eidam. Vynikající je také gouda nebo i parmezán. Někdo dokonce přidává i trochu nivy. Je to na vás, s žádným sýrem nemůžete šlápnout vedle.

Kreativitě ve zdobení se meze nekladou

Jestli chcete, aby vaše jednohubky nebo veky namazané česnekovou pomazánkou působily luxusněji, můžete je ozdobit. Co se k česneku hodí? Určitě to může cokoliv zeleného, jako je petržel nebo pažitka. Nadrobno nasekaná červená paprika vaše chlebíčky osvěží a skvěle se hodí také vlašské ořechy. Nejenže vypadají na všech chlebíčkách bombasticky, také se k česneku a sýru velmi dobře hodí chuťově. 

Foto: Shutterstock

Pomazánka plná zdraví

Pomazánka se dá využít také pokud cítíte, že na vás něco leze. Přidejte více česneku a máte postaráno o skvělý přísun vitamínů, železa i hořčíku. Právě česnek (společně s cibulí) bývá to první, po čem sáhneme, když jsme nastydlí, protože je to jedno z nejsilnějších přirozených antibiotik. Tak proč si ho nedopřát v podobě výtečné pomazánky? Dětem a návštěvě tuto variantu raději nedávejte. Pro návštěvy a děti spíše použijte méně česneku a více sýra.

Foto: Shutterstock, zdroj: Allrecipes, LoveandLemons