Dieta vám může i ublížit. Odborníci vyhlásili tu vůbec nejhorší

Málokdo je spokojený se svou postavou. Asi každý by na sobě našel nějaký nedostatek, nejčastěji v podobě nadbytečných kilogramů, kterých se chceme zbavit. A jak se zbavit kil navíc? Ano, většinu z nás napadne dieta. Od té si slibujeme, že s její pomocí zhubneme a budeme se ve svém těle cítit lépe. Jenže pozor: dieta vám může i ublížit!

Podle odborníků vám tahle dieta může uškodit

I když si od diety slibujeme mnohé, podle odborníků by vám právě tahle moc spíše uškodit nežli pomoci. Zaměřili se na porovnání několika desítek různých diet a tahle jim z toho vyšla jako to největší zlo: keto dieta!

A proč právě tahle dieta? Obsahuje velké procento tuku a naopak opravdu malé množství sacharidů. Keto dieta funguje na takovém principu, že vaše tělo místo sacharidů spaluje tuky a tím se dostává do stavu zvaného ketóza.

Proč je nedostatek sacharidů problém?

Jakmile se tělo dostane do stavu ketózy, dostaví se nežádoucí vedlejší účinky. Při dodržování keto diety vás tak může nepříjemně překvapit:

  • zácpa
  • bolesti hlavy
  • zápach z úst

Při keto dietě je z jídelníčku vyřazena velká část potravin, díky čemuž tělo přichází o potřebné a důležité živiny.

Foto: Shutterstock

Cílem diety je zhubnout rychle

Keto dieta má jediný cíl: zajistit vám rychlé hubnutí. Jde o krátkodobý typ diety, která je ale spojována s neoblíbeným jojo efektem. Jakmile se totiž po dodržování diety vrátíte zpátky ke klasickému stravování, ztracena kila naberete zpátky a pravděpodobně i s nějakým bonusem navíc.

Mimo to ale dieta může uškodit i jinak – podle odborníků je jednou ze stinných stránek diety ohrožení správného fungování srdce, ovlivnit může i psychiku. Náš mozek totiž ke svému fungování cuk potřebuje a cukr získává ze zdravých sacharidů. Diety, které rapidně snižují příjem sacharidů, mohou způsobit podrážděnost.

Foto: Shutterstock, zdroj: Everydayhealth, Health.usnews, Uchicagomedicine