Lidé rychle stárnou, protože každý den dělají 6 důležitých věcí špatně

Všichni bychom si přáli zastavit čas. Stárneme vlastně každý den, na někom se zub času podepisuje více a na jiném méně. Mnoho z nás ale stárne zbytečně rychleji a to vlastně jen proto, že dělají 6 věcí špatně. Patříte k nim i vy?

Málo spíte

Spánek je pro naše tělo důležitý. Dospělý člověk by měl spát každý den alespoň 7 hodin, klidně i více. Sáhněte si do svědomí, jestli tělo necháváte dostatečně odpočinout a máte opravdu tolik spánku, kolik potřebuje. Pokud spíte méně, škodíte si.

Stresujete se

Ne vždy je možné se stresu vyhnout, ale mnozí z nás dělají tu chybu, že si starosti a problémy připouští až příliš. Stres a trápení se způsobuje rychlejší vznik vrásek a tím se urychluje stárnutí. Zkuste si některé věci nebrat příliš k srdci a je-li to alespoň trochu možné, vynasnažte se stresovat co nejméně.

Málo pijete

Samozřejmě tím poukazujeme na nedostatečný pitný režim, rozhodně není řeč o nechuti k popíjení alkoholu. Ačkoli se o pitném režimu hovoří často a všude se píše o tom, jak je pro tělo důležitý, málokdo skutečně pije tolik, kolik si tělo žádá. Denně bychom měli přijmout minimálně 2 litry tekutin – s ohledem na roční období a fyzickou aktivitu pak individuálně i mnohem více.

Špatně se stravujete

Skladba našeho jídelníčku má vliv nejen na to, jak se cítíme, ale i na to, jak vypadáme. Možná si to stejně jako řada dalších lidí neuvědomujete, ale to, co jíte, může ovlivnit to, jak vypadáte. A strava plná zpracovaných potravin, smaženého jídla a sladkostí může urychlut proces stárnutí.

Foto: Shutterstock

Máte málo pohybu

Stejně jako k životu patří vyvážená strava, měl by k němu automaticky patřit i pohyb. Pro někoho je pravidelná fyzická aktivita naprostou samozřejmostí, pro jiného sprosté slovo. Pokud se ale nebudete pravidelně hýbat, ať už to bude při jakékoli aktivitě nebo sportu, tělo se vám odvděčí nejen kily navíc, ale i odrazem v zrcadle – a tam mnohem dříve objevíte vrásky a další projevy stárnutí.

Přeháníte to se sluncem

Sluníčko nás sice dokáže nabít energií a jeho paprsky potřebujeme k životu, přehánět by se to ale nemělo. Proč? Častý a přehnaný pobyt na sluníčku totiž trvale mění pokožku a urychluje vznik vrásek. Když už chcete trávit čas na sluníčku, nezapomínejte pokožku chránit opalovacím krémem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Maxliving, Healthline, Webmd