Dítě se každé ráno probouzelo se škrábanci v obličeji. Záběry z chůvičky šetřila policie

Krušné chvíle zažívala mladá maminka roční holčičky, když se její dítě každé ráno budilo s poraněnou tvářičkou. Malou Lily hyzdily škrábance a její matka Heather se marně snažila zjistit, co je jejich původem. Dokonce podezřívala svého snoubence, který však vinu popíral. Kvůli tomu se jejich idylický vztah málem rozpadl.

Dětský pokoj hlídala kamera

Heather a Joshua bydleli v domě pro hosty, který byl součástí majetku Joshuovy matky, která bydlela na stejném pozemku v hlavním domě. Místo toho, aby byl jejich domov místem klidu a bezpečí, stal se dějištěm nevysvětlitelných událostí, které je vedly až k přivolání policie.

Škrábance nebyly jedinou znepokojivou věcí, která rodiče trápila. V jejich domě se totiž každou noc ozývaly tajemné zvuky, jako kdyby uvnitř byl někdo cizí. I když Joshua tvrdil, že není původcem ani škrábanců, ani podivných zvuků, Heather ho nadále podezřívala. Nakonec mladý pár do pokojíčku pořídil kameru s nočním viděním.

I další ráno se na tváři holčičky objevily škrábance. Tentokrát však dění v místnosti celou noc natáčela kamera. Heather samozřejmě neváhala si záznam pustit. Byla přesvědčena, že teď chytí svého snoubence přímo při činu. V pokojíčku sice v noci byla mužská postava, ale nejednalo se o Joshuu.

Foto: Shutterstock

V domě byl přítomen duch

Na záznamu je vidět, jak malá Lily muže zaregistrovala, v postýlce se postavila a na neznámého muže se dívala. Stejně tak si ji prohlížel i nezvaný host. Po pár okamžicích postava muže zprůhledněla. Heather měla pocit, že se nedívá na obyčejného člověka, ale že se jedná o něco nadpřirozeného. Bylo jí jasné, že tento „duch“ má na svědomí nejen škrábance v obličeji její dcery, ale i tajemné zvuky, které se v domě ozývaly každou noc. V tu chvíli si řekla, že se z domu musejí odstěhovat, co nejdříve to půjde.

Jakmile záznam z kamery zhlédnul i Joshua, rozhodl se kontaktovat policii. Načež byl po vysvětlení celé situace odkázán na vyšetřovatele paranormálních jevů.

Hlavní vyšetřovatel Mike Priest poslal na místo svůj tým specializující se na nadpřirozené jevy a ten mladému páru potvrdili jejich nejhorší obavy – dům byl dle jejich tvrzení prokletý.

Při bližším pátrání se od Joshuovy matky zjistilo, že v domě, kde bydlela ona, došlo k úmrtí starší ženy. Ta zde zemřela po pádu ze schodů, protože se jí nedostala včasná pomoc. Aby toho nebylo málo, v domě pro hosty v minulosti žil muž trpící schizofrenií, který zde spáchal sebevraždu skokem z okna.

Skeptici nadpřirozené jevy vyvrátili

Video s duchem se stalo senzací sociálních sítí. Samozřejmě neuniklo ani očím skeptiků, kteří pro to, co se odehrálo, měli jednoduché vysvětlení. Především se dle jednoho z nich vůbec nejednalo o ducha. A to z toho důvodu, že je v určité chvíli vidět, že postava na videu má stín, což by v případě něčeho nadpřirozeného jako je duch nebylo vůbec možné. Kenny Biddle z internetového magazínu Skeptical Inquirer tvrdí, že na videu je prý Joshua nebo Heather. Mysleli si, že kameru vypnuli, ale netušili, že je stále nahrává. Poté, co se podívali na video, byli samozřejmě zděšeni, protože mysleli, že kamera nahrávala pouze tehdy, když oba spali. Škrábance na obličeji vysvětluje tak, že si je mohla Lily ve spánku udělat sama. Pravdou je, že to samé před natočením onoho videa tvrdil i Joshua i někteří rodinní známí.

Biddle se dokonce rozhodl kontaktovat Heather na sociální síti Facebook, aby mu pro bližší prozkoumání poskytla video celé, ale odpověď od ní nedostal.

Foto: Shutterstock, zdroj: RelativelyInteresting, DailyMail