Vztahy na dálku mohou fungovat perfektně. Nezapomínejte na tato pravidla

Seznámili jste se s partnerem na dovolené nebo se váš protějšek chystá odjet za prací nebo za studiem do vzdáleného města? Nejste v tom sami, vztahů na dálku v současné době přibývá. Co je však potřeba udělat, aby vám takový vztah vydržel?

Není pochyb, že vztah na dálku vyžaduje od partnerů mnohem větší úsilí než klasický vztah, kdy se partneři vídají každý den. Základní podmínkou úspěchu je oboustranná důvěra, upřímnost a věrnost. Pokud ovšem chcete, aby vaše láska vydržela dlouhé měsíce nebo dokonce roky, je zapotřebí dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Denně spolu komunikujte

Dnešní doba nabízí spoustu možností, jak spolu pravidelně komunikovat. Doporučujeme vyměnit si každý den pár řádků, popřejte si dobré ráno a dobrou noc. Sdílejte s partnerem, co se vám ten den přihodilo. Nezapomeňte se také svěřit se svými pocity a myšlenkami. Nejdůležitější ovšem je partnerovi vyznávat svoje city, vždyť opravdové setkání může být v nedohlednu.

Abyste se váš vztah neomezil jen na setkávání skrze slova, je potřeba se s partnerem vídat alespoň prostřednictvím videohovorů. Email ani zpráva se smajlíkem totiž nedokáže zachytit vaše emoce. Pokud partnera před sebou vidíte, můžete získat pocit, že je tady s vámi a zkrátit tak dlouhou dobu čekání.

Drobný dárek potěší

Nezapomínejte poslat své drahé polovičce čas od času dárek nebo dopis. Určitě ji nebo ho touto drobností potěšíte. Právě na drobnostech totiž vztahy na dálku většinou stojí. Hmatatelný důkaz vaší vzájemné lásky mějte neustále u sebe.

Fotka na nočním stolku nebo displeji mobilu

Sejde s očí, sejde s mysli? Je důležité mít svého partenra stále na očích. Doporučujeme mít někde u sebe jeho fotografii nebo si ji nahrát na plochu počítače. To vám pomůže si vaši milovanou osobu neustále připomínat.

Dělejte si společnost na dálku

I když spolu nemůžete být v osobním kontaktu, přece jen si můžete obohatit volné ćhvilky a trávit čas společně online. Můžete vyzkoušet třeba společné vaření, nejprve ho sledovat online a pak sdílet výsledky svého snažení. Zkuste to a uvidíte, jaká je to zábava.

Foto: Shutterstock

Plánujte společná setkání

Jsou pro vás osobní setkání nenahraditelná? Čas od času si naplánujte schůzku. Četnost schůzek bude samozřejmě záviset na vzdálenosti mezi vámi a vašich finančních možnostech. Můžete se setkat na půl cesty nebo ve městě, které jste si oba přáli navštívit. Důležité je, abyste si domluvili setkání a pak se na něj společně těšili a plánovali, co budete dělat a kam si spolu vyrazíte.

A na závěr to nejdůležitější. Když budete oba chtít, tak odloučení určitě překonáte. Na konci na vás čeká vroucí objetí a zasloužený harmonický vztah..

Foto: Shutterstock, zdroj: Brides, Getlasting