Jezevčík vlezl v zoo do klece lvovi. Lidé už ho odepsali, ale lev je překvapil

Návštěvníci zoologické zahrady v americkém státě Oklahoma zažili horké chvilky. Ty jim způsobil malý jezevčík, který se ocitl v kleci u 250 kilogramů vážícího lva jménem Bonedigger. Všichni očekávali to nejhorší, avšak divoká šelma svým chováním mile překvapila. Lev i jezevčík si spolu začali hrát. Návštěvníci oklahomské zoo tak byli ušetřeni hrozivého masakru, který by v jiném případě byl nevyhnutelný.

Lev musel trpěl nevyléčitelnou nemocí i samotou

Lev Bonedigger od narození trpěl deformací kostí, která mu způsobovala bolesti při pohybu. V přírodě by tak nepřežil a musel zůstat trvale v zajetí. Majitel jezevčíka John Reinke, který pracoval v oklahomské zoologické zahradě vzal lva pod svá ochranná křídla. Sám Reinke přišel po nehodě při bungee jumpingu o obě nohy a cítil nutnost pomoci nemocnému lvu.
Zvíře muselo být kvůli svému postižení separováno od ostatních lvů, kteří by ho mohli zranit. Jediným parťákem pro něj byl tygr Tony. Ale co se týká Tonyho, i u něho se postupem času začal John obávat o bezpečnost svého nemocného svěřence. Lev a tygr museli být odděleni. Bonedigger začal kvůli své osamělosti trpět a projevoval se u něj neklid. John nevěděl, jak má nebohému zvířeti pomoci, než ho napadlo něco bláznivého.

Smutného lva měl potěšit jezevčík

Kromě divokých šelem se John Reinke staral o své čtyři jezevčíky. Nejoblíbenějším z této čtveřice byla pro něj jezevčice Abby. Návštěvníci zoologické zahrady ji mohli běžně potkávat na jejích průzkumných cestách, na nichž se zastavovala v místní kantýně pro pamlsky. Vzhledem k tomu, že Abby byla přátelská nejen k lidem, ale i k dalším zvířatům, měla se podle Johnova plánu stát novou kamarádkou lva Bonediggera. A plán vyšel více než jen dobře.

Seznámení se neobešlo bez dramatu

I přesto, že byla zoo plná návštěvníků, rozhodl se majitel Abby vzít svého jezevčíka do klece za lvem. Zatímco jeho kolega ošetřovatel držel v bezpečné vzdálenosti lva, John se k němu opatrně přibližoval se svým jezevčíkem na vodítku. Abby začala nadšeně skákat a vrtět ocasem a bylo evidentní, že si chce hrát. Mezitím druhý ošetřovatel nad lvem ztratil kontrolu, svalil se na záda a šelma byla volná. Všichni čekali, že s malým jezevčíkem bude konec. Nicméně se stal úplný opak. Obě zvířata se začala navzájem očichávat a olizovat. Už tehdy bylo jasné, že z nich bude nerozlučná dvojka.


Nyní jsou z Abby a Bonediggera zvířecí přátelé. Nejen, že si Bonedigger s jezevčíkem rád hraje, ale dokonce se s ním dělí o stravu. Proto není žádnou vzácností vidět ty dva, jak se spolu krmí syrovým masem.


Foto: Shutterstock, zdroj: earth, alphapaw