Dokonalé vyčištění koberce bez tepovače. Posypte ho zvláštní směsí a nechte působit. Bude opravdu jako nově koupený

Máte-li špinavý koberec, až hanba, nejsnazší bude pozvat odborníka nebo si půjčit či pořídit tepovač. Pakliže se tomuto kroku z jakéhokoliv důvodu bráníte, máte jen pár skvrn, co nestojí za řeč, nebo prostě chcete strávit příjemné odpoledne drhnutím koberce, skvělé, pak jste tu správně. Podívejte se, čím vším a jak si koberec doma vydrhnete tak, že bude k nerozeznání od nového.

Saponát

Originální to není, ale funkční ano. Smíchejte průhledný mycí prostředek na nádobí s vlažnou vodou v poměru ¼ čajové lžičky saponátu na 1 šálek vlažné vody. Pak jen drhněte, drhněte, přečistěte ještě čistou vodou a nechte vyschnout.

Ocet

Jeden šálek bílého octa na dva šálky vody a máte super účinný, voňavý čistič. Nebojte, octový odér vyprchá, čistící účinek zůstane.

Kouzelná směs

Smíchejte dohromady 6 ingrediencí a staňte se přímými účastníky zázraku.

  • jedlá soda
  • kukuřičný škrob
  • kukuřičná mouka
  • bobkový list
  • hřebíček
  • borax

PS: pokud borax nemáte, půjde to i bez toho, nebojte.

Připravte mixér a postupně přisypávejte v tomto pořadí: 2 šálky jedlé sody, půl šálku kukuřičného škrobu, půl šálku kukuřičné mouky, 4 bobkové listy, 1 lžíci hřebíčku a pokud máte, tak ještě 1 lžíci boraxu. Mixujte, dokud nevznikne soudržná hmota. Tu pak hojně aplikujte na povrch koberce, nechte několik hodin působit, nejlépe přes noc, nakonec jen vyluxujte.

Foto: Shutterstock

Jak přesně postupovat u skvrn od jídla, kávy, vína?

Bílý hadřík namočte do jakéhokoliv čističe určeného na koberce a drhněte. Pak hadřík na několik vteřin přitiskněte na místo skvrny a opět odeberte. Počkejte 15 minut (probíhá chemická reakce) a vlhké místo vysušte dalším bílým hadříkem (nebo papírovým ručníkem). Hadřík pak ponořte do octa a opět otírejte, na pár vteřin přiložte, odeberte a čtvrt hodinky počkejte. Nakonec ještě důkladně otřete hadříkem namočeným ve vlažné čisté vodě.

Vyzkoušejte, budete mít koberce jako z reklamy.

Foto: Shutterstock, zdroj: realsimple, thespruce