Domácí kúra na čištění šperků. Zkombinujte pivo se zubní pastou

Máte doma krásné šperky, které už se ale neblýskají tak jako dřív? Pokud s nimi ještě  chcete udělat parádu, vyzkoušejte tento domácí čistič. Snadno si ho vytvoříte sami doma z ingrediencí, které máte po ruce. Výsledek je zaručen!

Na to, abyste zbavili šperky nehezkých skvrn, nemusíte hledat drahé ani speciální čisticí prostředky. Sáhněte nejdříve po tom, co vás téměř nic stát nebude, protože to většinou máte doma. 

Pivo a zubní pasta dokáže divy

Ano, ta magická směs, která navrátí zlatým i stříbrným šperkům zašlou slávu, je pivo smíchané se zubní pastou. Že vám to moc nejde dohromady? Věřte, že díky těmto ingrediencím získáte čistič, který vám v domácnosti hodně pomůže. 

Není totiž skvělý jen na čištění náramků, náušnic, řetízků, přívěsků a jiných šperků, ale také na oblíbené nádobí nebo jiné věci, které doma používáte. Nepěkné skvrny se vám totiž časem mohou vytvořit na všem možném. A tento domácí přípravek vám je rychle a snadno vyčistí.

Jak na to, aby byly šperky jako nové

Vezměte si misku velkou tak, aby se vám do ní vešly šperky, které chcete vyčistit. Nalijte do ní pivo a přidejte bílou zubní pastu. Zubní pastu volte opravdu bílou, bez jakýchkoliv barviv. 

Vaše zlaté a stříbrné šperky do tohoto roztoku položte a nechte na ně pivo s pastou působit asi tak 10 minut. Když je po této době vyndáte, budete žasnout! Na špercích už nebudou žádné skvrny a náušnice, náramky i řetízky se budou lesknout jako nové. Potom jen stačí utřít hadříkem a už s nimi opět budete moci dělat parádu.

Foto: Shutterstock

Univerzální čistič na zašlé nádobí

Směs piva a zubní pasty představuje také univerzální čistič na skvrny na nádobí, které nejdou umýt klasickými přípravky. Připravte si tekutější směs těchto dvou ingrediencí a nalijte do rozprašovače. Postříkejte skvrny na nádobí, setřete houbičkou a opláchněte pod tekoucí teplou vodou. Skvrny budou minulostí a vy ušetříte spoustu peněz za speciální přípravky i nové nádobí.

Foto: Freepik, zdroj: Southernliving, BHG