Holení intimních partií je moderní, ale z hlediska zdraví nejde o pozitivní trend

Holení intimních partií je pro většinu žen dnes samozřejmostí, protože si připadají čistější, svěžejší i sebevědomější. Podle odborníků mají však chloupky na intimních místech své důvody a holení může přinést zdravotní problémy. Jak je to s holením?

Ženy v ČR

Holení podpaží a nohou u žen je považováno za naprostou samozřejmost. K holení intimních partií v České republice přistoupilo už 70 % žen a více než 50 % se holí kompletně všude.

Ženy v USA

Američanky si začaly odstraňovat chloupky z okolí intimních partií už v 60. letech. Feministky ale ze začátku označovaly vyholené ženy za promiskuitní nymfomanky. Dnes si 40 % Američanek odstraňuje ochlupení z intimních partií úplně, 30 % si nechává proužek, 20 % lehce upravuje a 10 % nechává vzhled přírodní.

Ženy v Rusku

V Rusku se 70 % žen dole holí a z toho 55 % odstraňuje ochlupení kompletně, proto Rusko patří v tomto hledisku mezi absolutní špičku.

Ženy ve Velké Británii

Ve Velké Británii po žiletce sáhne jen 49 % žen a jen 26 % se holí úplně. Ženy podle průzkumů nemají čas a nebaví je to.

Ženy v Německu

V Německu se 65 % žen dole holí a je zde pouze 15 % zastánkyň přirozeného vzhledu.

Brazilská depilace

V roce 1987 si otevřely 2 sestry brazilského původu v New Yorku první kosmetický salon, kde kompletně začaly zcela odstraňovat ochlupení na intimních místech z okolí vagíny. Podle nich je pojmenována brazilská depilace. K jejich prvním zákaznicím patřily hlavně pornoherečky, ale po 10 letech k nim do salonů chodily i ženy počestného zaměstnání.

Foto: Shutterstock

Nejoblíbenější trendy holení dámských partií

Pokud chcete svého partnera překvapit třeba na Valentýna nebo k výročí, vyzkoušejte si vyholit tvar ve tvaru srdce. Pro tento romantický střih si můžete vytvořit či dokonce koupit šablonu. Zkusit můžete i diamant, kdy tvar vychází z trojúhelníku. Některé ženy si chloupky barví na červeno nebo na růžovo. Další oblíbenou úpravou je přistávací dráha. Soukromá ranvej je jednoduchá a mezi ženami velmi oblíbená. Chloupky na intimních partiích zastřihnete do obdélníkového proužku od podbřišku až ke klitorisu. Proužek by měl být úzký.

Holení může být cestou k infekci

Příliš časté holení intimních míst vám ale může uškodit. Tvrzení, že holá kůže bez chloupků zabraňuje hromadění bakterií, je podle odborníků mýtus. Chloupky totiž představují přirozenou ochranu před vnějším prostředím. Holení pokožku dráždí a zanechává mikroskopické ranky. V kombinaci s teplým a vlhkým prostředním genitálií pak vytváří živnou půdu pro bakterie, kvasinky, jiné infekce i sexuálně přenosné nemoci, jako jsou genitální bradavice a horší onemocnění. Hrozí záněty vlasových folikulů, kožní abscesy i alergické reakce.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *