Hororové příběhy, kterým museli být dispečeři tísňové linky svědky. Vražda i utonutí v přímém přenosu

Znáte číslo na tísňovou linku? Ani tak vám na ní ale nemusí vždy pomoci. Její pracovníci jsou pod velkým psychickým tlakem. Každý den posílají pomoc na nespočet adres, vyslechnou si silné příběhy a někdy se stane, že volajícímu již nedokáží pomoci. Jsou svědky nejen dobrých konců, ale i utrpení v přímém přenosu.

Přinášíme vám některé ze silných příběhů

Jeden z nejhorších telefonátů, které zažil uživatel webu Reddit, který si říká crathis, byl od 5letého chlapce, jenž se schovával ve skříni, zatímco jeho opilý otec mlátil svou ženu, jeho maminku. Tato rodina bydlela na samotě asi hodinu cesty od policejní stanice. Než na místo dorazila policejní hlídka, operátor tísňové linky si celou dobu s chlapcem povídal a snažil se ho uklidnit. Bavili se o počasí, o hračkách a během hovoru musel operátor i poslouchat a zaznamenávat zvuky v pozadí, protože na každém detailu záleží. “Zaznamenával jsem křik, vzlykot, naříkání, až do té doby, než policisté přijeli na místo” říká.

Situaci, kdy dítě bylo svědkem domácího násilí, zažil i uživatel Mizcreant908, jenž v roce 1979 přijal telefonát do chlapce, který mu mezi vzlyky prozradil, že se rodiče hádají a táta chce mámu vyhodit z okna. Klučina ale neznal svou adresu a v té době nebyla identifikace volajícího tak snadná. Operátoři tísňové linky mohli pouze volajícího zdlouhavě vyhledávat v telefonním seznamu podle volajícího čísla. Než se k němu však operátoři dopátrali, ozval se děsivý výkřik. Muž ženu skutečně prohodil oknem a tím ji zabil.

Promyšlená sebevražda

„Zavolal nám na linku muž, který seděl v autě s pistolí a chtěl se zabít. Působil velmi klidně, ne jako jiní, kteří pokusem o sebevraždu volají o pomoc. Nechtěl mi prozradit, kde se přesně nachází, takže zatímco ho policisté hledali, povídali jsme si, dokonce se i smáli. Měla jsem pocit, že jsem ho dostala z nejhoršího, když mi najednou poděkoval za příjemný rozhovor, strčil si pistol do krku a zastřelil se, zatímco jsem poslouchala na druhé straně.”

Foto: Shutterstock

Oběť hurikánu Katrina

Náročnou službu zažil během hurikánu Katrina další uživatel Redditu „Zřejmě z technických důvodů se k nám neustále přepojovaly hovory z jiných měst, proto když se k nám dovolala žena z úplně jiného státu USA, snažil jsem se přepojit hovor na správný dispečink, když tu najednou začala křičet, že je schovaná v podkroví a její dům se potápí, neustále v něm stoupá hladina vody a ona nemůže vylézt průduchem na střechu, protože je příliš úzký“. Operátor tísňové linky už nemohl dělat nic jiného, než být přítomný na drátě. Do té doby, než se spojení přerušilo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Ranker