Oblékněte se na motorku bezpečně. Nepodceňte tyto rady zkušených motorkářů

Také přemýšlíte nad tím, že byste se rádi na svět podívali z jednostopého vozidla? Spolu s pořízením nebo půjčením motorky je potřeba si rozmyslet, jaké oblečení pro vás bude to nejlepší. Co si vybrat?

Bezpečnost především

Zatímco v autě nás chrání před následky nehody airbagy a deformační zóny vozidla, v případě motocyklu je to právě oblečení, které se stará o naše bezpečí. Proto je potřeba, abychom dobře volili, co si na sebe vůbec oblečeme. Každý, kdo už někdy poznal, že na cestách nejsou jen šikovní řidiči a měl tu možnost okusit pád z motorky, si na sebe nikdy nevezme obyčejné džíny nebo bundu. O jízdě bez motorkářských rukavic nebo helmy ani nemluvě. Hodit se také budou kvalitní boty na motorku, které musí být alespoň kotníkové. Jaké oblečení ale zvolit?

Kůže je skvělá na okruh a na krátké vyjížďky

Víte o tom, že si přejete silniční motorku, a máte časem v plánu jezdit s ní na okruh? Váš denní nájezd se nebude pohybovat ve vysokých číslech a rozhodně nebudete nikam jezdit za každého počasí? V tom případě je kůže tím nejlepším, co si můžete vybrat. Textil se i přes veškerou snahu stále netěší tak vysokým bezpečnostním stupňům jako kůže. Obepíná tělo. Výztuhy jsou vložené a nedá se s nimi manipulovat. V kombinaci s chráničem páteře a dalšími ochrannými pomůckami se jedná o skvělé řešení, které vás nezklame ani při pádu na okruhu.

Na druhou stranu se kůže nehodí pro delší cesty. Když zmokne, velmi dlouho se suší. S čištěním to také nebude snadné – kožené oděvy na motorku je potřeba zanést do čistírny.

Foto: Shutterstock

Textil je všestranný, lehký, a ocení jej cestovatelé

Téměř stejnou odolnost jako kůže mají certifikované textilní oděvy určené pro motorkáře. Textil má větší prodyšnost, mnohem rychleji také vyschne, když byste náhodou projeli bouřkou. Cestovatelé z celého světa tento oděv používají pro své objevné cesty, ať již se vydají na sever, nebo na jih. Textil vás neomezí při pohybu, snadno vydá za běžné sportovní oblečení. Pouze je třeba počítat s výztuhami a chrániči. Textilní oděvy na motorku můžete používat i pro každodenní dojíždění do práce. Je dobré si přikoupit ještě nepromokavou kombinézu, kterou během minuty oblečete přes svůj oděv. Takto projedete i větší nepřízní počasí.

Textilní i kožené oděvy na motorku mají své specifické využití. Které se budou pro vaše potřeby hodit více?

Foto: Shutterstock, zdroj: Cardosystems, RevZilla