Kartony od vajec nevyhazujte. Mají fantastické využití v domácnosti

Často bezmyšlenkovitě vyhazujeme věci, které se dají ještě využít. S platy od vajec tomu není jinak. Příště, až s nimi budete stát nad košem, zastavte se a zkuste je využít k jednomu z následujících nápadů.

Vypěstujte sazeničky

Pokud máte semínka a chcete z nich vypěstovat rostlinky, budete potřebovat nejprve malé květináčky. Ty vám dokonale může suplovat právě plato od vajec. Do každé prohlubně nasypte substrát a zasaďte semínko. Zalévejte přiměřeně. Jakmile rostliny povyrostou, přesaďte.

Vyzkoušejte Montessori

Montessori hračky a vzdělávací pomůcky stále nabírají na popularitě. Ty originální jsou poměrně drahé, ale mnoho matek a učitelek je naštěstí Montessori pedagogikou tak posedlých, že neustále vymýšlejí, jak se smyslově učit, a přitom nezruinovat svou peněženku. Nápady, které využívají plata od vajíček stojí skutečně za to. Mrkněte třeba na Pinterest.

Použijte na tvoření pro děti

Nemusíte kupovat zbytečně drahé příslušenství ke tvoření v papírnictvích. Stačí tak trochu zasurfovat na internetu a zjistíte, kolik zajímavých a pro děti poutavých projektů se dá z plat od vajec vyrobit. Karton se hodí také v případě, že se rozhodnete vytáhnout temperové barvy. Místo palety použijte právě plato od vajíček. Do každé dírky jednu barvičku, děti budou spokojené a vy po malování karton jen vyhodíte, nemusíte nic umývat.

Foto: Shutterstock

Vyrobte krmítko

Z plata pro šest vajec se dá vyrobit levné a funkční krmítko. Odřízněte víko a nechte si jen spodní část. V rozích udělejte dírky a uvažte do nich provázek tak, ať lze krmítko pověsit na strom. Každou prohlubeň naplňte semeny, která budou ptáčkům chutnat.

Uskladněte vánoční ozdoby

Klasické baňky se vám do plat do vajec nesjpíš nevejdou, ale každý, kdo má děti, každým dalším rokem vlastní více a více dětmi vyrobených ozdob na stromeček, které přinesou ze školky, školy, vánočních akcí a trhů. A právě tyto dekorace se dají skvěle skladovat právě v kartonu od vajec. Do každé přihrádky jedna, přiklopit a je to.

Foto: Shutterstock, zdroj: Home.howstuffworks, Eggcartons