Nejvíce trendy barva na vlasy roku 2024. Letos frčí kovbojská měď

Nové módní trendy můžeme sezónu co sezónu sledovat nejen ve světe oděvů, ale také ve světě vlasů. Nové střihy, účesy, styling a hlavně barvy. Už nějakou dobu celebrity a sociální sítě podléhají tzv. kovbojské mědi. Odstínu barvy vlasů, který sluší absolutně každému.

Co je kovbojská měď?

Směs mědi a kaštanové barvy. Je o něco hlubší a tmavší než měď, ale o něco světlejší než klasický kaštan. Působí sytě a teple. Proč zrovna „kovbojská“? Protože pohled na vlasy v těchto podtónech evokuje myšlenky na kůži, kovbojské klobouky, sedla, koně a celý divoký západ.

Kovbojské mědi propadly i celebrity

Měděné vlasy jsou trendem, kterému podlehly například herečky a zpěvačky Jessica Chastain, Sydney Sweeney, Zendaya nebo Billie Piper. A z těch ještě známějších osobností můžeme zmínit například Kloe Kardashian, která zvolila jasnější a hlubší lesklou měď. Lindsey Lohan zase sází na klasickou měď, která dokonale podtrhuje její pleť i původní barvu vlasů.

Je kovbojská měď pro každého?

Gregory Patterson, slavný kadeřník a odborník na styling, tvrdí, že kovbojská měď je „univerzálně lichotivým odstínem, který vypadá krásně na všech typech vlasů a texturách, stejně jako na různých odstínech pleti“. Dá se říct, že s kovbojskou mědí prostě nešlápnete vedle.

Foto: Shutterstock

Brunety, zrzky i blondýny

Brunetkám se přidají měděné a červené tóny do teplého odstínu hnědé (barva chytne bez problému, rychle, většinou dosáhnou požadovaného odstínu napoprvé), zrzkám se přidá o trochu více zemité hnědé, aby se zmírnila oranžová. Pro blondýnky je třeba přírodní blond doplnit tmavšími odstíny, aby konečný výsledek nepůsobil mosazně. Blondýnkám může dosažení pravé kovbojské mědi pár návštěv trvat.

A co údržba?

Na dobarvení bude třeba dorazit každých 5-6 týdnů, ale nebojte, mezitím budou vlasy vypadat stále skvěle. Jen je třeba nezapomenout používat šampon na barvené vlasy. Stylisté také radí neumývat si vlasy v horké vodě, omezit na minimum používání fénu, žehličky a kulmy a nezapomínat na tepelnou ochranu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Purewow.com, Thepioneerwoman.com, Realsimple.com, Womenshealth.com.au