Káva s mlékem dokáže vyhnat záněty z těla, věří vědci. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů

Káva s mlékem byla dlouhou dobu tabuizovaná jako kombinace, která není zdraví prospěšná. Pokud jste si ji ale přesto s chutí dopřávali, protože pro vás klasická černá káva byla moc silná, nyní můžete jásat. Vědci přišli s tvrzením, že právě oblíbená káva s mlékem dokáže z těla vyhnat záněty a její pití má na lidský organismus příznivý účinek. Svou oblíbenou kávu si tak můžete dopřávat bez obav a s vědomím, že pro sebe děláte něco prospěšného.

Na co vědci přišli

Zánět v těle je obranná reakce těla, která lidský organismus chrání před škodlivými bakteriemi a viry. Chronický zánět může časem přejít až k velkým zdravotním komplikacím. Dánští vědci z univerzity v Kodani zkoumali vliv kávy na imunity a zjistili, že kombinace kávy a mléka podporuje imunitní systém, aby působil proti zánětům. Vědci sledovali, jak antioxidanty, které se vyskytují v kávě (polyfenoly) reagují na aminokyseliny, které jsou základním prvkem bílkovin v mléce. Zjistili tak, že se během reakce polyfenolu s aminokyselinou zvyšuje inhibiční účinek na zánět v imunitních buňkách. Díky tomu odvozují, že káva s mlékem může mít příznivý účinek a působit proti zánětu v těle.

Foto: Shutterstock

Pití kávy má spoustu benefitů

Káva obsahuje velké množství antioxidantů, které jsou nápomocní v boji proti volným radikálům a tím slouží jako prevence před civilizačními chorobami. V kávě se ale nachází i další důležitá látka a tou je kyselina cholorogenová. Tato kyselina se podílí na vstřebávání sacharidů z trávicího traktu a má tedy vliv na regulaci tělesné hmotnosti, snižuje množství tuku vstřebaného z potravy v játrech a působí na správný chod srdce. Káva proto společně s mlékem, které je bohaté na bílkoviny, má blahodárný vliv na celkový chod organismu. Nyní máte o důvod více si svou oblíbenou kávu pravidelně vychutnávat. A co v případě, že si chcete dát kávový detox? Stejnou službu jako káva s mlékem vám udělá i maso se zeleninou, nebo jogurtový nápoj s ovocem.

Foto: Shutterstock, zdroj: webmd, runnersworld