Kruhů pod očima je možné se zbavit pomocí zeleniny

Máte nabitý pracovní i osobní život? Sedíte často do noci u počítače a honem doděláváte úkoly a nebo střídáte jeden večírek za druhým? Pokud ano, možná jste se už někdy probudili s tmavými kruhy pod očima. Je čas zastavit se a vyzkoušet pár přírodních způsobů, které vám s nimi pomohou.

Co značí kruhy pod očima?

Kůže pod očima je velice tenká a jemná, těsně pod povrchem se zde nachází hustá síť kapilár a lymfatických cév. Kruhy pod očima se objevují ve chvíli, kdy se začnou kapiláry pod očima plnit krví nebo dochází ke špatné cirkulaci krve. Většinou jde o kosmetický problém, za který jsou zodpovědné genetické vlohy nebo špatný životní styl. Pokud se ale objeví náhle, je potřeba zbystřit. Takto se totiž mohou ohlásit vážná onemocnění, jako jsou poruchy funkce štítné žlázy, špatná funkce ledvin nebo problémy s játry.

Zmírněte jejich projevy

Pokud jste se ráno probudili unavení a s kruhami pod očima a vyjít takto na veřejnost vám nepřijde jako dobrý nápad, použijte některé z osvědčených rad. K nejznámějším patří přiložení čajových sáčků nebo kávy na problematická místa. Obsahují totiž velké množství kofeinu a antioxidantů, které podporují krevní oběh a stahují rozšířené cévky. Dobře poslouží i plátky okurky nebo syrové brambory.

Foto: Shutterstock

Získejte zpátky přirozenou barvu pleti

Vyrobte si doma jednoduchou směs, která vám s kruhy zaručeně pomůže. Budete potřebovat bramboru a okurku nebo mrkev.

Rozmačkejte jednu syrovou bramboru a půlku okurky. Měla by vám vzniknout kaše. Důkladně si vyčistěte pokožku pod očima a kaši na ni krouživými pohyby pomalu nanášejte. Nechte ji na obličeji působit 25 minut a poté ji smyjte vlažnou nebo studenou vodou. Uvidíte, že vám kruhy zblednou a vaše pokožka bude vypadat zdravěji.

V druhém receptu využijete místo okurky mrkev. Opět rozmačkejte syrovou bramboru a půlku mrkve. Smíchejte dohromady a vzniklou kaši naneste na obličej. Nechte působit 20 minut. Po uplynutí této doby si opláchněte tvář studenou nebo vlažnou vodou. Jestli směs zabrala si můžete ověřit v zrcadle.

Dopřejte odpočinek vaším očím

Pokud se vám kruhy pod očima dělají často, doporučujeme vám upravit váš spánkový režim. Mějte také na paměti, že vaším očím neprospívá ani dlouhé zírání do monitoru. V neposlední řadě do svého jídelníčku zařaďte kysané zelí, jogurty a potraviny bohaté na vlákninu.

Foto: Shutterstock, zdroj: healthshots, livestrong