Nejčastější chyby hned na začátku vztahu. Můžete tak přijít o životního partnera

Období zamilovanosti je považováno za jedno z nejkrásnějších etap vztahu. V této fázi se často dopouštíme zbytečných chyb, kterých pak později můžeme litovat. Které jsou tedy nejčastější a jak se jich vyvarovat?

Přehlížíme nedostatky

Na samém začátku vztahu, kdy máme na nose ony pověstné růžové brýle, vidíme svého partnera nebo partnerku jako tu nejdokonalejší bytost. Jednoduše řečeno, jsme ochotni přehlížet všemožná negativa, která náš protějšek může mít. Ať už jde o neustálé pozdní příchody, nepořádnost nebo vážnější věci jako je třeba žárlivost. Zpočátku nám to nemusí tolik vadit. U nedochvilnosti nám to může přijít i jako roztomilý projev bezstarostnosti. Ale musíme si položit otázku, zda to tak budeme brát i po roce vztahu? Pokud jsme sami dochvilní a potřebujeme být všude s předstihem, pravděpodobně nám partnerova nedochvilnost bude časem vadit čím dál víc. A takto bychom to mohli aplikovat na jiné rysy osobnosti, kterými se od nás odlišuje.

Příliš dbáme na názor přátel

Každý „nový objev“ chceme přirozeně představit svým přátelům. A někdy se může stát, že nový partner na ně neudělá příliš dobrý dojem. Vaši blízcí to s vámi zpravidla myslí dobře, a tak mohou poukázat na negativa, kterých si vy sami nevšimnete. Stačí ale, aby nový protějšek „nezapadl“ do party a už se může znelíbit. Stačí jen aby měl jiný styl oblékání, odlišné zájmy nebo i nižší či vyšší vzdělání. Přátelé vám tak mohou tvrdit, že se k vám dotyčný nehodí.

Žijeme jen pro nový vztah

Bohužel se často stává, že nás nový milostný vztah natolik pohltí, že poté ztrácíme zájem o ostatní věci. Proto nesmíme zapomínat věnovat svůj čas i jiným osobám ve svém životě a také se nadále věnovat svým koníčkům.

Foto: Shutterstock

Přetvařujeme se, abychom se líbili

Touha po tom, abychom v očích nového partnera působili co nejdokonaleji může vést i k přetvářce. Například budeme předstírat, že nás baví stejné aktivity, i když to přitom není tolik pravda. Svému protějšku tak neukazujeme své pravé já, což pro budování vážného vztahu jistě není žádoucí.

Neprobrali jsme společné životní cíle

Pro každý vážný vztah je zásadní, aby si oba partneři mezi sebou ujasnili, co vlastně očekávají od společné budoucnosti. Velkým tématem je například zakládání rodiny. Zatímco by si jeden z partnerů přál mít děti co nejdříve, druhý by otcovské či mateřské povinnosti raději odložil na později. Někdo nechce zakládat rodinu vůbec. Z tohoto příkladu je více než jasné, že vyhýbání se takto důležitým diskuzím v budoucnosti nic dobrého nepřinese.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheIndependent, TheGuardian, Brides