Nenáročná dieta 5:2. Jednoduchý princip zajistí spolehlivé hubnutí

Dieta 5:2 je známý způsob, jak se zbavit nějakého toho špíčku, který nám překáží ve výhledu na naši obuv nebo intimní partie. Znáte ji?

Životní styl

Metodu 5:2 popularizoval britský novinář a lékař jménem Michael Mosley. Ten o této metodě tvrdí, že se nejedná o dietu, ale spíše o celkový životní styl.

Metoda spočívá v přerušovaném půstu. Sice zhubnete, a to poměrně rychle, ale nejpodstatnější je, že vás to bude bavit. Jíst totiž můžete pět dní v týdnu. Podle novináře tedy můžete sníst téměř cokoliv se vám zlíbí. A zbylé dva dny? Omezíte příjem kalorií na čtvrtinu.

Čtvrtina kalorií?

Ano, přesně tak. Zatímco pět dnů můžete konzumovat, co si přejete, dva dny budete přijímat pouze čtvrtinu denní dávky kalorií.

Kolik to vlastně je?

U dospělých osob je stanovena hranice 500 až 600 kcal denně. To je tak akorát, abyste neměli skutečný hlad. Zároveň dost málo na to, abyste přetěžovali svůj organismus.

Dodržujte pravidlo a budete úspěšní

Abyste nehladověli, bude se vám hodit zlaté pravidlo. Nízkokalorické dny by nikdy neměly následovat hned za sebou. Mezi nimi musí být vždy alespoň jeden den, ve kterém budete přijímat plný počet kalorií. Máte tedy dostatečně volné ruce na to, abyste si dobře rozvrhli svůj týdenní režim. Skvělé!

Nebudete hladovět a dny očisty si snadno stanovíte tak, aby vás dieta bavila.

Foto: Shutterstock

Mínus pět kilo

Výzkumný tým zkoumal vliv této diety na vzorek lidí. Zjistili, že z dlouhodobého hlediska se jedná o funkční a udržitelný způsob toho, jak zhubnout. Už po 3 měsících lidé zhubli příjemných pět kilogramů. Bez jojo efektu, bez nepříjemných pocitů. A také bez úbytku svalové hmoty, což je extrémně důležité! Tito lidé navíc během výzkumu nesportovali. V případě, že by se více hýbali, by samozřejmě byl výsledek ještě lepší.

Dieta samozřejmě neznamená, že se po pět dní budeme cpát smaženými potravinami a dva dny budeme přijímat jen minimum kalorií. Jedná se ale o zajímavý způsob, jak si pomoci k lepší figuře. Zkusíte to s námi?

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline