Dávejte si každé ráno mrkvovou šťávu. Její efekt na zdraví je skvělý

Obyčejná mrkev? Ani náhodou! Tato zelenina se postará o snížení množství zánětlivých procesů v organismu. Mrkev nám dodá živiny a užitečné vitamíny. Dáte si s námi šťávu?

Je libo vitamíny a živiny ihned po ránu?

Zdravá snídaně je základ úspěšného dne. Nastartujete své zažívání, ale především tělu dodáte to, co skutečně potřebuje. Vitamíny, energii, antioxidanty a živiny. Jak na to? Dejte si deci mrkvové šťávy každý den, radí server WebMD.

Mrkev se k nám jako plodina dostala již před stovkami let, a to z oblasti Iránu a Afghánistánu. V dnešním globalizovaném světě se samozřejmě pěstuje všude, možná i na vaší zahrádce. Často si myslíme, že tato zelenina je obyčejná a nic nám nepřinese. To je ale velký omyl!

Zdánlivě obyčejná kořenová zelenina v sobě nese mnohé. Je bohatá například na tyto živiny:

  • Vitamín A,
  • vitamín C,
  • vitamín K,
  • draslík,
  • vápník,
  • sodík,
  • fosfor.

Vitamín A je navíc skutečně prospěšný pro zdravý zrak. Mrkvovou šťávou denně si tak například zajistíte snížení rizika poškození zraku přemírou světla vysoké intenzity. V době počítačové skvělé zjištění, nemyslíte?

Foto: Shutterstock

Antioxidanty na vaší straně

To ale zdaleka není všechno. Ve výčtu vitamínů se skví také vitamín C. Hrdina mezi vitamíny. Tento skvost je považován za jeden z nejsilnějších antioxidantů přírodního původu. Co dokáže? Vychytávat volné radikály. Tyto látky jsou přímo zodpovědné za rozvoj zánětů v našem těle. A superman jménem vitamín C je účinně ničí.

Skleničkou mrkvové šťávy denně se tak staráte o své zdraví tím nejlepším, a navíc přírodním, způsobem. Funguje jako prevence řady chorob, většinou civilizačních, jak uvádí server Healthline. Působíte tak proti vzniku rakoviny, cukrovky, Alzheimerovy choroby, deprese, ale také dny nebo dermatitidy. Chronické nemoci mají jedno společné – na jejich počátku je zánět. A právě s ním vitamín C bojuje.

Dejte si mrkvovou šťávu každé ráno. S pár kapkami citrónu vám zachutná a tělu dodá to, co potřebuje.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline