Potřebujete skrýt své nedostatky? Tunika vykouzlí nádhernou postavu každé ženě

Málokterá žena je stoprocentně spokojená se svojí postavou. Některá má širší boky a stehna nebo větší zadeček. Jiná si stěžuje na to, že její bříško má do plochého hodně daleko. A další je nešťastná ze svých ňader, jež zdědila nejspíš po svém otci. Přitom každá žena může být krásná, a to i s nedostatky, kvůli nimž má její postava do vzhledu top modelek hodně daleko. Stačí zvolit vhodné oblečení, které skryje to, co není radno veřejně ukazovat, a naopak vyzdvihne přednosti, na které by žena mohla být právem pyšná. Takovým oděvem je zejména tunika.

Tuniku nosili už staří Římané

Tunikou se nazývala starověká římská košile, většinou s krátkými rukávy, kterou nosili muži i ženy. Ve středověku byla tunika oblíbeným svrchním oděvem. Její střih je poměrně jednoduchý. Původně to byly dva obdélníky vlněné nebo lněné látky, sepnuté v oblasti ramenou sponou; později se ramenní švy sešívaly.

Takový střih mohou mít i moderní tuniky, které jsou oblíbené v současné době. Jejich výhodou je zejména to, že kryjí problémové ženské partie. Má-li žena silnější stehna, pod tunikou nebudou tolik bít do očí. Tunika postavě lichotí a činí ji zajímavou. Je ale třeba vybrat vhodný střih. Ten totiž nemusí být jen obdélníkový.

Typ postavy jablko a hruška

Pro postavu typu hruška vybírejte tuniku s bočními rozparky, jež má zúžený pas a široký výstřih, který dá vyniknout ramenům a odláká pozornost od problémových boků. Její délka by měla být do půlky stehen.

Postava typu jablko by neměla na sebe vzít tuniku, která je přiléhavá. Jen by se tím zvýraznilo bříško, které potřebuje tato postava schovat. Volnější tunika bude vhodnější. Výstřih může být do véčka a drobný motiv na látce opticky zmenší partie, na které není radno upozorňovat.

Foto: Shutterstock

Tunika pro postavu typu přesýpací hodiny

Postava přesýpacích hodin si může dovolit nosit přiléhavou tuniku, která dá vyniknout ženským tvarům. Může být bez rukávů, stažená pod ňadry i přepásaná v pase. Širší boky schová volnější tunika, objemnější dekolt zjemní výstřih do véčka. Vsadit lze i na propínací tuniku, u níž se ponechají decentně rozepnuté horní knoflíky.

Tunika pro plnoštíhlou postavu

Máte nadváhu a vaše postava je plnoštíhlá? Pak i pro vás se najde vhodný střih tuniky. Zapomeňte na beztvarý pytel, který jen zvýrazní nedostatky vaší postavy. Příliš volné, nebo naopak upnuté oblečení není to nejlepší řešení. Určitě nechte viditelné zápěstí, tříčtvrteční nebo krátké rukávy budou ideální. Vaši postavu to opticky zeštíhlí. Ze vzorů vybírejte jemnější a drobnější motivy.

Tunika pro menší postavy

I žena, která do výšky příliš nevyrostla, si může dovolit nosit tuniku. Je ale lepší vybrat takovou, která je kratší. Případně lze přední část tuniky zastrčit do kalhot, což vypadá efektně. K tunice si vezměte legíny, bermudy opravdu vhodné nejsou.

Foto: Shutterstock, zdroj: Kariella, Makeupandbeauty, Monroeandmain