Rozkrojte citron a dejte si ho k posteli. Pozitivní účinky brzy pocítíte

Citron se považuje za významný antioxidant. Sklenice vody s citronem pomáhá nastartovat tělo a zbavit se toxinů. Oblíbené ovoce ale lze použít i jiným způsobem.

Tolik prospěšné krásy

Citron obsahuje nejen vitamín C, ale také provitamín A a vitamín B. Kromě toho je bohatý na pektin, flavonoidy a minerály. Když si dáte citron, do vašeho těla se dostává potřebný hořčík, vápník, zinek, draslík, železo i fosfor. Vitamín C se navíc považuje za jeden z nejsilnějších antioxidantů a jeho konzumací bojujete až proti stovce onemocnění.

Krásný kus ovoce v sobě ukrývá i vonné silice.

Stimulace mozku

Naše tělo reaguje i na čichové a zrakové podněty, které mu poskytneme. Stimulaci mozku můžeme využít ve svůj prospěch. Nyní se odborníci snaží přijít na to, jak na nás působí vůně i vizuální vjemy různých potravin.

Domnívají se, že stimulace mozku je stejně významnou aktivitou, jako samotná konzumace potravin. Je jisté, že pomocí čichu nebudeme do těla přijímat přínosné látky, ale tělo na tento podnět také zareaguje.

Foto: Shutterstock

Pozitivní vliv na naši psychiku

Stimulovat nebudeme chuťové pohárky, ale naši lidskou psychiku. Když umístíme citron v blízkosti postele, nebo například na pracovní stůl, pozitivní účinky na sebe nenechají dlouho čekat.

Má se za to, že uvolněné silice dokáží redukovat pocity úzkostí a zmírňovat deprese. Naše tělo se zklidní a zmírní se i vnímání bolesti jako silného podnětu. Zároveň nám citron umožní lépe dýchat. Jeho osvěžující silice usnadňují dýchání.

Citron nám tedy bude prospěšný po celý den. Zatímco ráno si dopřejeme sklenici vlažné vody s citronem pro nastartování trávení a odplavení toxinů z těla, večer si dáme plátek citrónu na talířek na noční stolek a užijeme si jeho přirozenou vůni. Pro lepší zážitek si můžete také ostrouhat trochu citronové kůry a položit ji na talířek vedle kolečka citronu.

Foto: Shutterstock, zdroje: Indianexpress, Greatist, Homemaking, Mashed