Nic vám nedají a jen vás využívají. Rozpoznejte typy lidí, které je lepší nadobro opustit

Partneři, kamarádky, sousedé, nebo třeba šéfové a spolupracovníci. Všechny tyto sorty lidí ve svém životě máme. Přidejte rodinné příslušníky a máte z čeho vybírat. Zatímco někteří lidé nám život rozsvítí, jiní přinášejí zcela opačné emoce.

Toxické chování není možné tolerovat

V dětství nás učili lásky k bližnímu svému. K toleranci a odpouštění. Bohužel ale zapomněli přidat, že život je jen jeden a někteří lidé nám jej budou vědomě kazit, ať jim budeme odpouštět sebevíc. Rodinná výchova jaksi zapomněla na zdravou sebedůvěru a víru v sebe sama. Proto se i v pokročilejším věku stále necháváme ničit a prožíváme toxické vztahy. Přitom stačí umět říct NE a máte pokoj. Toxické chování si naši toleranci nezaslouží.

Obírači o energii všeho druhu

První sorta lidí jsou notoričtí využívači. Půjčí si od vás peníze. Používají vaši kreditní kartu. Podezřele se vám ztrácejí věci, když jsou vám nablízku. Těmto lidem není možné věřit. Ať si již prožívají ve svém životě cokoliv, je to jejich boj. Nenechte se využívat. Nic jiného vás od nich stejně nečeká. Pryč od nich.

Ale no tak, stejně to nezvládneš

Tato sorta lidí vám nevěří. Můžete být nejlepší z nejlepších, ale stejně vám připomenou úspěch Aničky od vedle. Potřebujete se nechat neustále shazovat? Ani náhodou! Pryč od těchto lidí. Máte svou hodnotu a je na čase si ji uvědomit.

Foto: Shutterstock

Vím o tobě vše

Tyto typy osobností vás neustále kontrolují. Mají nad vámi přehled. Ví, s kým si píšete po internetu, ale také kolik vyděláváte a kde se běžně přes den pohybujete. Mají nad vámi neustálou kontrolu a dokonale jí využívají. Samozřejmě mají vždy pravdu, na rozdíl od vás. Divné, že? Tito lidé nikdy nepřiznají svou chybu. Víte co? Je načase se s nimi přestat vídat.

Chudáček největší

Má se nejhůř. Má nejméně peněz, nejtěžší pracovní podmínky. Nejméně přátel. Bla bla bla. Neustále si na něco stěžuje a vás využívá jako vrbu. Nezeptá se, jak se máte vy. Vaše trable jej nezajímají. Takový člověk je zvyklý jen brát, nic vám nedá. Jen své vlastní starosti na vaše bedra. Pryč od něj!

Nikdy jste se nedočkali pozornosti a slyšíte jen samé srovnávání s ostatními? Nejste pro ně dost dobří a berou vás jako samozřejmost? Toxické lidi ve svém životě nepotřebujete. Najdete si lepší sociální kontakty.

Foto: Shutterstock, zdroj: Insider, Heysigmund, Healthline