Snídaně z hlediska imunity. Co je nutné nevynechat?

Začít den správnou snídaní je jako pořádně se obléci do sněhové bouře. Jde o ochranu před škodlivými živly. 

Dobrá snídaně dokáže nastartovat váš imunitní systém a pomůže nakopnou vaši přirozenou obranyschopnost proti infekcím, včetně boje s viry, které způsobují onemocnění dýchacích cest, jako je nachlazení, chřipka, a dokonce i COVID-19.

Co by rozhodně nemělo vašemu talíři chybět, abyste se po celý rok cítili zdraví jako rybička? Máme pro vás několik tipů.

Jezte hodně ovoce

I když by se to mohlo zdát spíše jako babská rada, síla ovoce a zeleniny by se rozhodně neměla podceňovat.

Citrusové plody jsou plné vitamínu C, který dělá zázraky pro váš imunitní systém. Přidejte si k snídani pár kousků čerstvého ovoce. 

Vylepšete své ovesné vločky například o jahody a budete mít nejen skvělou snídani, ale budete se i cítit skvěle. Mezi další doporučené ovoce, patří pomeranč, jablko, kiwi, maliny, borůvky, meloun a další.

Vyzkoušejte čaj se zázvorem

Zázvor je takovým malým smradlavým zázrakem. Je totiž plný antioxidantů a má protizánětlivé účinky. Pomáhá také posilovat imunitu a jistě oceníte i jeho léčivé vlastnosti. Je vhodný pro trávení a pomáhá proti bolesti v krku. 

Čerstvé plátky zázvoru si můžete přidat do ranního čaje. Přidá mu výrazné aroma a specifickou kořeněnou chuť, na kterou si je však občas třeba zvyknout.

Malé množství kurkumy můžete přidat do koktejlů a smoothies, které jsou energetickou bombou pro perfektní start vašeho pracovního dne. / Foto: Shutterstock

Kurkuma ve smoothie

Kurkuma je také známá jako zlaté koření. Již od pradávna se používá k léčebným účelům. Pomáhá také posilovat imunitu a potlačovat záněty. 

Malé množství kurkumy můžete přidat do koktejlů a smoothies, které jsou energetickou bombou pro perfektní start vašeho pracovního dne.

Dopřejte si dostatek bílkovin

Provedené studie ukázaly silnou souvislost mezi příjmem bílkovin a lepší funkcí imunitního systému. Přidání bílkovin ke snídani také podporuje hubnutí a pomáhá při obnově svalů a tkání. 

Proteinové tyčinky a koktejly se obvykle konzumují po tréninku pro lepší regeneraci a najdete je v mnoho lahodných variantách.

Foto: Shutterstock, zdroj: BetterHealth, GoodHouseKeeping