Obezita je jedním z nejčastějších důvodů, proč jsou muži neplodní

Radí vám lékař shodit nějaké to kilo? Nebo vám dokonce vyhrožuje vážnými problémy na zdraví pokud nezměníte životní styl? Nad jeho slovy se zamyslete a zkuste v sobě najít silnou vůli pro změnu. Obezita totiž může také způsobit neplodnost, a to jak u žen, tak u mužů. 

Proč se vám nedaří otěhotnět

Pokud ručička vaší váhy ukazuje vysoké číslo, může být problémem neplodnosti právě váha. Dobrou zprávou však je, že se tento problém dá v mnoha případech napravit, a to právě shozením několika kil, což vrátí tělu zdraví, energii a schopnost se rozmnožovat. 

Co se děje v těle

Ačkoli se mužské tělo chová jinak než ženské, obezita na ně působí velice podobně. Ženy totiž kvůli přebytečné váze mají nedozrálá vajíčka. Je tomu tak z důvodu hormonálních změn v těle, které jsou způsobeny tukem. 

Pánům může nadbytečná váha způsobit problémy se spermiemi. Ty totiž pod tlakem zpomalují, stávají se méně aktivními, poškozují se  a může dojít až k úplné neplodnosti.

Zvýšené riziko potratů

Problém nenastává jen v případě početí. Výzkumy totiž ukazují, že obezita je jedním z rizikových faktorů v těhotenství, který může způsobit samovolný potrat. V takovém případě je vhodné zvážit možnosti a začít se aktivně snažit o redukci váhy. 

Místo diety změna životního stylu

Krátkodobé a radikální diety tělo vysilují a způsobují víc problémů než užitku. Je na místě zhodnotit svůj dosavadní životní styl, najít v něm slabá místa a snažit se je napravit. Pokud ve vašem životě chybí pravidelný pohyb, je to chyba. Hledejte vždy takovou možnost, která vás bude bavit a přinese vám víc než jen povinný pohyb. 

Jezte pravidelně, ale zdravě

Jídlo si neodpírejte a neperte se s pocitem hladu. Vaše tělo potřebuje energii, kterou pak vloží do chodu těla, pohybu, ale i psychiky. Jezte pravidelně, velkou část zeleniny, masa a trochu ovoce. Zásobujte své tělo vitamíny a minerály a po ztrátě nadbytečných kil je možné, že se budete zase těšit z plodného těla. 

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *