Zablokovaná záda mohou způsobit i neprůchodnost vejcovodů

Sdělil vám lékař diagnózu o neprůchodnosti vejcovodů a jste z toho docela nervózní? Možná nejde hned o neřešitelný problém s neplodností a váš problém je propojený s páteří. Podívejme se na to.

Jestliže váš rentgenový snímek ukazuje neprůchodnost vejcovodů, určitě hned nepanikařte. Nemusí to být hned příznak srůstů. Může jít totiž jen o pouhou svalovou křeč vejcovodů a dělohy. K této křeči dochází reflexně, při podráždění nervů, které vycházejí přímo z míšního úseku zablokované části páteře. Jak se dá páteř odblokovat a jak se dá tato situace řešit?

Cvičení před odblokováním páteře

Odblokování páteře zkušeným fyzioterapeutem vede k uvolnění křeče. Tím se opět dostáváme k velmi známé a úspěšné metodě paní Ludmily Mojžíšové, která pomohla k otěhotnění celé řadě žen. Celý léčebný cyklus trvá 6 měsíců. Vyžaduje každodenní pravidelné cvičení. Ženy cvičí určité partie svalů, které postupně zlepšují jejich sílu. Největší předností této metody je její absolutní bezpečnost a neškodnost. Na ženu velice působí psychická podpora terapeuta a motivace. Úspěšnost metody je přes 30 % dosažených otěhotnění. Funkční porucha související s páteří může být příčinou neplodnosti u mužů i žen.

Zkuste odblokování páteře

Teprve po posílení určitých svalů může dojit k manipulaci, která přispěje k napravení páteře. Bez cvičení nemůže ochablé svalstvo udržet správnou polohu. Manipulační léčba páteře jako celku a jejích jednotlivých vazeb pak trvá celé 2 dny a následuje opět 8 týdnů cvičení. Pak následuje kontrola dosaženého stavu a v případě potřeby se opakuje manipulace a cvičení. V některých případech se léčba protáhne a trvá déle než 6 měsíců. Tělo někdy individuálně vyžaduje určitý čas na zpevnění svalového korzetu. Nejpříznivější věk pro léčbu je 28 až 32 let. Úspěšnost rapidně klesá po 35. roku.

Jak se projeví blokáda

Blokáda žeber nebo páteře způsobuje spasmus neboli zvýšené svalové napětí v oblasti pánevního dna, křížokyčelních svalů, břišních svalů, bederní páteře a pánve. Tato svalově vazivová dysbalance způsobuje poruchu prokrvení vnitřních orgánů, pohyblivosti řasinek neboli buněčných struktur a svaloviny vejcovodů. Pak dojde k funkční neplodnosti ženy. Poměry v pánvi pak skrze nervy, které v těle propojují vzdálené úseky a tvoří svalové řetězce, způsobí neprůchodnost vejcovodů a ovlivní plodnost. Poruchu odhalí dobře vyškolený fyzioterapeut kompletním kineziologickým rozborem.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *