Každodenní zlozvyky, které zpomalují spermie a omezují jejich tvorbu

Během dne provádíme spoustu činností. Některé se tváří nevinně, ale mají podíl na pánské neplodnosti. Podívejte se takovým zlozvykům na zoubek a můžete se jim pokusit předejít. Vaše spermie pak budou zdravé a plné života. 

Místo stresu meditace 

Není ostuda si přiznat, že čas od času nezvládáte a práce je prostě moc. Moderní doba klade na jedince mnohdy přehnané nároky a je nutné někdy vypnout. Nemusíte mít pocit selhání ve chvíli, kdy všechny své povinnosti odložíte, odhodíte stres a půjdete se věnovat odpočinku nebo meditaci. 

Nemusíte provádět složité praktiky, stačí vám jen klid, kontrola dechu a myšlenek, abyste ze sebe dostaly všechny negativní emoce, úzkosti a strachy, které by mohly mít později vliv na vaše zdraví. 

Výměna slipů za trenýrky

Zbavte se upnutého prádla, které vám možná dává pocit komfortu během dne, ale omezuje tvorbu spermií. Varlata potřebují volnost, nikoli těsné prostředí. Můžete jít zlatou střední cestou a vybírat trenýrky na běžné denní nošení, které jsou volné, ale přesto praktické při oblékání. 

Zbavte se cigaret a alkoholu

Takový požadavek už je větší oříšek. Ovšem pokud si přejete být i do budoucna plní síly a plodní, měli byste se těchto zlozvyků zbavit. Alkohol i cigarety způsobují v těle nadměrnou kyselost, která má pak vliv nejen na vaše spermie, ale i mnoho dalších oblastí lidského zdraví. 

Hýbejte se

Pokud vám posilovna nic neříká a na denním rozvrhu je hlavně práce a povinnosti, nezbývá, než se pohybovat v každou volnou chvíli. Místo automobilu se vydejte do práce pěšky, výtah vyměňte za chůzi a pro oběd si nevolejte donášku, ale zajděte pro něj sami. Pomáhají i procházky, rychlejší chůze, které občas doplníte akčnější aktivitou.

Aktivní tělo dokáže produkovat lepší spermie, a dokonce v mnohem větším počtu než při sedavém způsobu života.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *