Metoda Ludmily Mojžíšové má skvělé výsledky. Mnoho párů se díky ní dočkalo vytouženého dítěte

Cvičení rehabilitační pracovnice Ludmily Mojžíšové, která svalovým cvičením odstranila mnohé druhy funkční sterility žen, zná alespoň podle názvu mnoho žen. Díky uvolnění svalové spazmy neboli stahů v oblasti páteře a pánevního dna, může dojít ke zlepšení zdravotního stavu.

Mnoho lékařů ji dodnes doporučuje jako metodu první volby. Pokud nastanou potíže s otěhotněním, měla by se žena uvolnit, rozcvičit a srovnat si pánev. Pokud do roka nebo do dvou neotěhotní, až pak je čas na léčbu. V praxi tomu ale bývá často přesně naopak.

Metoda Ludmily Mojžíšové v praxi

Pokud žena nejdříve projde podrobným gynekologickým, interním a endokrinologickým vyšetřením, které jí doporučí Metodu Ludmily Mojžíšové, nezbytné je i vyšetření partnera. Rehabilitační léčbu mohou absolvovat ženy i muži, u kterých má cvičení příznivé účinky na spermiogram.

Terapie funkční sterility podle Mojžíšové

Terapie funkční sterility podle Mojžíšové se zakládá na reflexním ovlivnění nervosvalového aparátu pánevního dna při pohybové léčbě bederní páteře, křížové kosti, pánve, kostrče a svalů, ovlivňující jejich vzájemnou polohu. Terapie zahrnuje pár návštěv u fyzioterapeuta a každodenní, pravidelné cvičení doma. Stažené svaly pánevního dna snižují metabolismus v malé pánvi, vznikají gynekologické problémy, nepravidelný menstruační cyklus, bolestivá menstruace nebo její vymizení.

Cvičení a mobilizace

Kromě pravidelného cvičení se podstupuje pravidelně opakovaná mobilizace neboli zhybnění 1. až 7. žebra. Pokud jsou v derotaci, mobilizují se křížokyčlobederní skloubení a bederní páteř. Součástí mobilizace je vyšetření pánevního dna tzv. per rektum, tedy přes konečník. Cvičením a mobilizacemi lze ovlivnit i funkční vertebrogenní obtíže, skoliózu u dětí do 15 let, artrózu kyčlí, opakované potraty, zácpu i pomočování u žen. Pokud budete cvičit sestavu s jemnými úpravami po celou dobu těhotenství, usnadníte si porod.

Souhra vnitřních a vnějších orgánů

Stav pohybového aparátu přímo souvisí se správnou funkcí vnitřních orgánů. Nejčastější příčinou bolestí pohybového aparátu je muskulární dysbalance neboli svalová nerovnováha. Statické zatížení převážně v poloze v sedu, nechává některé svaly trvale v kontrakci a jiné nechává v nečinnosti. Nerovnováha způsobuje posuny kostí a blokády doprovázené bolestí.

Úspěšnost metody

Úspěšnost metody pro početí je u žen minimálně 33 %. U mužů je u oligospermie zlepšení o 37 %. Záleží na motivaci ženy i muže ke cvičení a poctivé cvičení každý den v řádu měsíců. Zlepšíte si navíc postavu, celkové držení těla, odstraníte celou řadu bolestí, fyzických i psychických potíží.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *