Oholte intimní partie správně. Vyhnete se nepříjemnému a bolestivému zarudnutí

Následujete moderní trendy a holíte se v intimních partiích? Nepodceňujte správný postup. Pokud při něm uděláte chyby, můžete si odnést drobná poranění, zarudlou pokožku nebo vrostlé chloupky. Dopřejte také sluchu odborníkům a neholte se úplně do hladka, pubické ochlupení má totiž svou důležitou funkci. Předejdete tak různým infekcím a lépe si vychutnáte sex.

Ochlupení v intimních partiích poskytuje ochranu před nečistotami nebo choroboplodnými zárodky. Snižuje rizika vzniku infekcí močových cest, zánětů a pohlavních onemocnění. Maz, který produkují folikuly, zase zabraňuje množení bakterií. Ochlupení je důležité také při sexu, konkrétně pomáhá snižovat tření, protože pokožka je v intimních partiích velmi jemná. Proto odborníci nedoporučují úplné vyholení, péče o ochlupení v choulostivých partiích je však rozhodně žádoucí. Jak se ale správně oholit?

Zvolte správný čas

Na holení intimních partií se rozhodně vyplatí vyhradit si dostatek času. Určitě nedoporučujeme snažit se tuto proceduru stihnout během ranního shonu. Nejlepší jsou večerní hodiny, kdy vás nikdo neruší a po holení můžete v klidu zaplout do peřin. Nejprve si dopřejte teplou koupel, chloupky po ní změknou a pokožka zvláční. Zmenšíte pak riziko podráždění pokožky. A pokud by přece jen došlo k zarudnutí, můžete jít spát bez kalhotek a nechat pokožku přes noc uklidnit a zregenerovat.

Holte se za mokra

V případě, že máte ochlupení delší, zkraťte ho nejprve nůžkami. Vždy používejte čisté nůžky. Než se vrhnete na holení strojkem, chloupky důkladně umyjte, použijte vhodný gel nebo pěnu. Holení pak bude mnohem jednodušší. Nikdy se neholte za sucha. Mohli byste se poškrábat a podráždit pokožku. Dbejte na to, abyste použili speciální strojek nebo holítko výhradně na intimní partie, na další části používejte jiné. Holítko na jedno použití vždy použijte jen jednou. Tupé holítko vám totiž může způsobit nepříjemnosti v podobě zarostlých chloupků a použitou žiletkou si do choulostivých míst zanesete bakterie.

Foto: Shutterstock

Sledujte směr růstu chloupků

Pokud máte chloupky zvhčené gelem a v ruce správný strojek, můžete začít se samotným holením. Strojkem jemně a velmi opatrně sjíždějte po směru růstu chloupků. Máte měnší šanci, že se pořežete a navíc předejdete nepříjemnému a bolestivému zarůstání chloupků. Nesnažte se oholit úplně všechny chloupky, vzpomeňte si, že chrání vaše intimní partie.

Závěrečné omytí a hydratace

Až skončíte s holením, opláchněte oblasti teplou vodou, abyste z nich vymyli gel nebo pěnu. Pokožku utřete ručníkem do sucha. Nezapomeňte na hydrataci, Vybraný hydratační krém na závěr celé procedury jemně vmasírujte do pokožky. Měl by být lehký, aby neucpal folikuly a nezpůsobil vznik pupínků.

Foto: Shutterstock, zdroj: seventeen, teenvogue