Vyzkoušejte 10x denně zakroutit jazykem

Každá žena touží po vyhlazené pleti bez vrásek. Zároveň se žádná nevyhne procesu stárnutí. Chcete si zachovat co nejdéle mladistvý vzhled a přitom se vyhnout botoxu nebo plastickým operacím? Vyzkoušejte obličejovou jógu. Zredukuje vrásky, uvolní a ještě se při ni zasmějete.

Těšte se pohledem do zrcadla

S věkem dochází k postupnému ochabovaní svalů na obličeji. Ke vzniku vrásek přispívá také to, že při běžné mimice používáme jen některé svaly, ty navíc pracují nerovnoměrně a nevyváženě. Když cvičíte obličejovou jógu, cíleně uvolňujete a stahujete vybrané svaly. Prokrvují se vám tváře a z obličeje se začnou vylučovat škodliviny. Postupně se začnou zpevňovat svaly, vypnou se kontury obličeje a začnou mizet přebytečné vrásky.

Máte chuť cvičení vyzkoušet? Budete potřebovat pouze zrcadlo. Doporučujeme začít těmito jednoduchými cviky, při kterých zapojíte aktivně váš jazyk. Tato část těla ukrytá v ústech je velmi důležitá pro váš plnohodnotný život. Díky němu si můžeme vychutnat jídlo a mluvit s ostatními lidmi. Nenechte ho tedy ochabnout a zkuste ho pravidelně rozhýbat pomocí následujícího cvičení. Zlepšíte si pleť, vyhladíte vrásky kolem rtů a zbavíte se dvojité brady.

Dosáhněte jazykem co nejdál

Toto cvičení vám pomůže zmenšit oteklé tváře a nafouklé oči. Položte ruce na spánky a jemně zatlačte. Samotný tlak už podporuje vyhlazování vrásek. Do široka otevřete ústa a vystrčte jazyk, co nejdál to jen jde. Vydržte v této pozici zhruba 60 sekund a povolte.

Obličej lva

Teď přišel čas jazyk pořádně rozhýbat a uvolnit napětí z obličeje. Pootevřete ústa, vyplázněte jazyk a tentokrát ještě vytřeštěte oči. Můžete si přidat i nějaký zvuk. Uvolněte na několik vteřin. Toto cvičení 2x opakujte.

Foto: Shutterstock

Kroužky s jazykem uvnitř úst

Dělají se vám vrásky kolem rtů? Nepřestávejte se usmívat. Tím to totiž není. Úsměvem naopak posilujete lícní sval. Vrásky překvapivě vyhladíte zevnitř. A to tak, že budete jazykem přejíždět ze strany na stranu a budete tlačit na vnitřní stranu úst a tváře. V místě, kde se vám dělají vrásky, dělejte jazykem navíc malé kroužky po směru a proti směru hodinových ručiček. Opakujte 10x na každé straně.

Cvik proti dvojité bradě

Poslední cvik pomůže odstranit takzvanou druhou bradu. Je úplně nenáročný a pracujeme v něm s jazylkovými svaly. Přitiskněte jazyk na patro a po chvíli povolte.

Popsané cviky vám zaberou denně jen několik minut, můžete si je přidat třeba k večerním kosmetickým rituálům. Buďte však trpělivé, výsledky se dostaví až po několika týdnech pravidelného cvičení. Váš mladistvý vzhled za trochu námahy určitě stojí.

Foto: Shutterstock, zdroj: ekhartyoga, easyayurveda