Olivový olej jako pomocník s křečovými žílami. Může uchránit i od operace

Olivový olej nám pomůže bojovat i s křečovými žílami. Je to pomocník, který nás nevzhledných varixů zbaví i bez operace. Zkuste tento jednoduchý trik.

Křečové žíly neboli varixy se vyskytují, když se žíly zvětší a pak se přeplňují krví. Mívají modrofialovou nebo červenou barvu, častěji postihují ženy, ale objevují se i u mužů. Asi 25 % všech dospělých má křečové žíly a onemocnění žilního systému.

Žíly mají tzv. jednocestné ventily, které zabraňují zpětnému průtoku krve. Pokud ventily selžou, začne se krev shromažďovat v žilách a nepokračuje směrem k srdci. Většinou varixy vznikají v těhotenství, při menopauze, ve věku nad 50 let, při dlouhodobém stání, ale i sezení, nadváze a obezitě. Roli hraje i genetika.

Co pomáhá na varixy

Nutná je změna životního stylu. Neměli byste dlouho stát ani sedět, udržovat si zdravou váhu, pravidelně cvičit a používat kompresní punčochy. Pokud se chirurgickému odstraňování žil bráníte, zkuste olivový olej. Má totiž úžasné účinky a procedura podle mnoha lidí dokonce nabízí trvalé výsledky.

Olejový rituál na 10 minut

Nalijte si půl šálku extra panenského olivového oleje do nádoby a nechte jej ohřát na sporáku nebo v mikrovlnce po dobu jedné minuty. Pak si ho trochu naneste do dlaní a masírujte svoje nohy kruhovým pohybem. Začněte od spodu, tedy od kotníků a postupujte nahoru směrem k srdci. Při masáži je nutné aplikovat stejný tlak na nohou během celé masáže. Tento olivový rituál opakujte denně. Zvýšíte tok krve a křečové žíly po několika týdnech začnou pozvolna mizet.

Dopřejte si olejový peeling

Zkuste také spojit příjemné s užitečným a ke svému zahřátému olivovému oleji jednou týdně přidejte cukr nebo sůl. Vytvořte si olejový peeling a masírujte své nohy krouživými pohyby tak, jak bylo popsáno. Vaše kůže bude jemná, hebká a vláčná bez nečistot a odumřelých kožních buněk. Zbavíte se i nepříjemného zarůstání chloupků po holení, depilaci či epilaci nohou. Vaše nohy budou krásně omlazené. Navíc zmizí otoky, bolesti i křečové žíly.

Foto: Shutterstock