Paní Jana dává do pračky kuličku alobalu, jinak už by ani neprala

Práce v domácnosti stále zabere ženám spoustu času, proto každá správná hospodyňka využívá rady, jak si úklid a celkovou péči o domácnost co nejvíce ulehčit. Skvělým bonusem je, pokud vám minimální úsilí přinese maximální užitek a ušetří i náklady. Své o tom ví i paní Jana, která ve své domácnosti ráda pracuje efektivně.

Alobal jako skvělý pomocník nejen v kuchyni

Paní Jana zjistila, jakým skvělým pomocníkem v domácnosti může být alobal. Jeho užitek je mnohem větší, než na zabalení svačiny na výlety nebo pečení nedělního oběda v troubě. Možná byste nevěřili, co zmůže takový alobal v pračce. Zkuste zmačkat alobal do tvaru kuličky, vhoďte ho do pracího bubnu společně s vaším oblečením a perte jako obvykle. Alobal je vyrobený z hliníku a dokáže tudíž eliminovat efekt statické elektřiny. Díky tomu se vám bude oblečení lépe nosit, přilne k tělu a nebudou vám po dotyku s ním vstávat vlasy. Takovým způsobem můžete alobal využít i v sušičce na prádlo.

Alobal můžete využít i při žehlení prádla. Rozprostřete ho na žehlícím prknu, pod jeho povlakem. Díky tomuto fíglu bude vaše oblečení rychleji vyžehlené. Teplo, které z žehličky proudí totiž nepohltí žehlící prkno, ale alobal, který toto teplo bude odrážet a prádlo se díky tomu rychleji narovná.

Foto: Shutterstock

Alobal při mytí nádobí i obnově stříbra

Alobal využijete i na mytí nádobí a to nejen v případě, že jste starou houbičku na mytí nádobí vyhodili a zapomněli koupit novou. Svou práci zastane, když budete potřebovat z hrnců odstranit připáleninu. Stačí alobal zmuchlat a nádobí jím vydrhnout.

Potřebujete-li očistit vaše stříbrné šperky nebo stříbrné příbory, i k tomu vám skvěle alobal poslouží. Rozprostřete na dno nádoby alobal, vložte na něj stříbrné předměty, zalijte vodou a přidejte trochu soli. Přibližně po třech minutách šperky vyndejte, opláchněte pod vodou a usušte. Stříbro by díky tomu mělo znovu získat svůj lesk.

Foto: Shutterstock, zdrij: GQ, purity.techexpertolux