Pečicí papír toho umí víc, než to na první pohled vypadá. Využívejte ho naplno

Pečicí papír je úžasný vynález. Už žádné vymazávání a vysypávání plechů. Prostě jen na plech, případně i do dortové formy, vložíte kus pečicího papíru, nalijete těsto a pečete. Bez zbytečného času navíc, bez umazaných rukou, prakticky bez práce. To stačí na to, abyste si pečicí papír zamilovali. Nicméně kdo by tušil, že se s ním dá kouzlit ještě mnohem víc. Přečtěte si, jak ho v domácnosti využít na maximum.

Při válení těsta

Situace je jasná. Potřebujete vyválet těsto, takže se neobejdete bez mouky a ulepené kuchyňské linky, případně válu. Už to tak být nemusí. Některé hospodyňky válí těsto právě přes pečicí papír. Na kredenc položíte papír, na něj těsto a přes něj přehnete ještě zbytek papíru, tak aby vznikla dostatečná rezerva. Pak se pustíte do válení. Je to skvělé. Těsto se vám všude nelepí a mouka nelétá po celé kuchyni.

Místo košíčků na muffiny

Komu se nestalo, že by chtěl péct muffiny, ale došly mu košíčky? To už nebude problém, protože vám stejně dobrou službu udělá i pečicí papír. Popadněte plech na muffiny, z pečicího papíru vystříhejte menší kousky a těmi vystelte prohlubně v plechu. Pak do nich nalijte připravené těsto. Ano, musíme přiznat, že esteticky by vyhrál kupovaný košíček na muffiny, ale i tahle vychytávka nevypadá tak špatně, navíc funkci plní úplně stejně.

Foto: Shutterstock

Do toustovače

Toasty jsou nedocenitelné, ale čištění toustovače připomíná spíš noční můru. Nemusí to tak být. Stačí když na spodní stranu toustovače položíte pečicí papír, poté toasty, a nakonec zase zakryjete pečicím papírem. Už žádný vytékající sýr vesele špinící váš toustovač.

V mrazáku

Divíte se, co s pečicím papírem v mrazáku? Slouží skvěle na oddělování jednotlivých potravin, nejlépe masa. Pokud máte předpřipravené třeba plátky masa nebo i něčeho jiného, vložte mezi ně kousky pečicího papíru. Při rozmrazování si budete děkovat za to, že jste tak učinili.

Nakonec jej klidně můžete použít i jako originální balící papír nebo z něj tvořit dekorace. Na internetu najdete spoustu inspirativních návodů.

Foto: Shutterstock, zdroj: WashingtonPost, TheGardeningcook