Po 7 dětech chtěli ještě osmé. Jenže se jim narodila paterčata

Ultrazvuk nám někdy pěkně dokáže zamíchat s kartami. Pro těhotnou maminku je často velkým překvapením, když čeká třeba dvojčata. O co šílenější musí být zpráva, že čekáte paterčata, navíc když k tomu všemu máte doma už 7 dětí!

Velká rodina

Padesátipětiletý Vince a třicetisedmiletá Dominika Clarke vždycky chtěli velkou rodinu. Proto si pořídili sedm dětí. Dvanáctiletého Phillipa, desetiletého Elliota, sedmiletá dvojčata Antoinette a Ziggy, čtyřletá dvojčata Alexandra a Charlotte a desetiměsíční Grace.  Oba manželé se shodli na tom, že by do své rodiny chtěli přidat ještě posledního, osmého člena. Což se jim brzy podařilo, a proto maminka zamířila na prohlídku k doktorovi.

Prvotní šok

Jakmile se Dominika nečekanou novinku dozvěděla, zavolala manželovi ještě z nemocnice a řekla mu: „Myslím, že by ses měl posadit. Mám pro tebe opravdu velké překvápko.“ Dominika místo posledního vysněného miminka nosila pod srdcem drobečků pět! A to je co říct, protože šance, že pár přirozeně počne paterčata, je 1:52 milionům.

Foto: Shutterstock

Zázrak

Děti přišly na svět 12. února v univerzitní nemocnici v Krakowě. Narodily se ve 29. týdnu. Tři holčičky a dva chlapci. Rodiče je pojmenovali: Arianna Daisy, Charles Patrick, Elizabeth May, Evangeline Rose a Henry James. Sama máma, matematička Dominika, popsala porod jako „zázrak“. Všechny děti musely být po narození napojeny na přístroje, nicméně jejich stav byl stabilizován a lékaři viděli jejich budoucí dny velice optimisticky.  

Tragédie

O to horší byla pro rodiče zpráva, že po třech dnech od porodu nejmladší z paterčat, Henry James, svůj boj o život prohrál. Vince i Dominiku zpráva hluboce zasáhla, nicméně si uvědomují, že zde musí být pro svých dalších 11 dětí.

Rada zasloužilé matky

Pokud jste v podobné situaci, tedy čekáte více dětí, než jste předpokládali, můžete se řídit Dominičinou radou.„Pokud máte systém a klidný a pozitivní přístup, můžete mít s tak velkou partou dětí opravdu skvělý život!“

Foto: Shutterstock, Zdroj: novizivot.net, facebook.com