Převratná metoda praní prádla. Drahé prací prášky už nebudete potřebovat

Snad každá hospodyňka si přeje, aby bylo prádlo stále jako nové. Zářivé barvy a dokonalý tvar jednotlivých kousků si snadno udržíte použitím pár jednoduchých triků, které používaly už naše prababičky. Ušetříte nejen spoustu peněz, ale taky starostí i energie.

Namáčením proti odolným skvrnám

U opravdu silně znečištěného prádla vám efektivně zabere jeho namočení na několik hodin. Do vany či kýble s vodou navíc přidejte prací prostředek. U předem namočeného prádla se skvrny při praní v pračce odstraňují mnohem snadněji, než u prádla, které namočené nebylo.

Pryč se zápachem

Občas se nám stane, že vyprané prádlo zapomeneme včas vyndat a po otevření pračky nás zaskočí nepříjemný zápach. Tento problém můžeme snadno napravit pomocí jedlé sody. Stačí přidat půl šálku jedlé sody k pracímu prášku a pustit pračku znova. Jedlá soda nepříjemný zápach neutralizuje.

S jedlou sodou ještě nekončíme. Tato všestranná ingredience vám kromě likvidace zápachu pomůže i s likvidací odolných skvrn. Účinný odstraňovač skvrn vytvoříte smícháním jednoho dílu vody a tří dílů jedlé sody. Spojením vám vznikne pasta, kterou vetřete do znečištěného místa na tkanině a necháte hodinu působit. Pasta vám pomůže i s odstraněním mastnoty a skvrn od krve.

Foto: Shutterstock

Zatočte s tvrdou vodou

Při odstraňování odolných skvrn může být překážkou i tvrdá voda. Porto byste měli zvážit použití změkčovačů vody. Zbytky minerálních látek na prádle mohou, kromě jiného vést k podráždění kůže. Změkčovače vám vedle efektivnějšího odstranění skvrn prokáží ještě jednou důležitou službu a tou je úspora energie. Dokonce vám bude vděčná i samotná pračka, která díky měkčí vodě déle vydrží. Tvrdá voda totiž zanáší nejen potrubí, ale i všechny domácí spotřebiče, které ji používají.

Foto: Shutterstock, zdroj: blog.watertech, underthemedian