Princ Harry se pokusil usmířit s rodinou. Je teď ale akorát k smíchu

Život v britské královské rodině má spoustu svazujících pravidel. Princ Harry a jeho manželka Meghan dali rodině svým odchodem do Spojených států jasně najevo, že je nemíní respektovat. Navíc o poměrech v královské rodině poskytovali jeden šokující rozhovor za druhým. Harry se dal kupodivu opakovaně slyšet, že mu na rodině záleží. Jak ale dopadl jeho pokus o usmíření s nejbližšími? A koho vlastně rozesmál?

Vyostřené situace se mohou objevit v každé rodině. Většinou se obejdou bez povšimnutí. To ovšem neplatí pro britskou královskou rodinu, která je neustále v hledáčku zájmu široké veřejnosti po celém světě. Historku o nepovedeném usmíření a mnoho dalších najdete nové v knize, která líčí napjaté vztahy v královské rodině.

Charles měl obavy o královnu

Podle ní se Harry a Meghan zastavili ve Velké Británii cestou do Haagu a Harry si vyžádal setkání se svou babičkou, nedávno zesnulou královnou Alžbětou II. To se však nelíbilo jeho otci a trval na tom, že se s nimi chce nejdříve setkat sám.

Princ Charles, současný král Karel III. měl údajně obavy, aby s královnou vévodský pár nemanipuloval. Podobné chování totiž znal od svého bratra prince Andrewa. Ten podle vyprávění dokázal pokaždé matku okouzlit a pak od ní získat, cokoli chtěl. Není divu, že Charles nechtěl dopustit, aby se to opakovalo s Harrym a Meghan.

Foto: Shutterstock

Harry hledal oporu

Jenže setkání s Charlesem a jeho manželkou Camillou mělo špatný začátek a ještě horší konec. Na sjednanou schůzku dorazili Harry a Meghan se zpožděním. Sice se spolu všichni vřele přivitali, pak ale mezi otcem a synem závladlo nepříjemné dusno. Rodinný přítel uvedl, že Harry šel dovnitř s objetím, nejlepšími úmysly a s přáním vyčistit vzduch. Navrhl, aby k řešení sporu přizvali prostředníka.

Camilla vyprskla čaj

Charlese to zaskočilo a Camilla, Harryho nevlastní matka, se tak rozesmála, až se polila čajem. To, že by rodinné spory měla řešit třetí osoba, se budoucímu králi vůbec nelíbilo. A Camilla pronesla, že je to směšné. Jsou přece rodina a tak si to mezi sebou vyřeší sami. Usmíření tentokrát vůbec nedopadlo tak, jak si ho vévodský pár představoval.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheNationUpdate, TheSun