Proč dávat zázvor do záchodu

Zázvor je ceněn zejména pro své zázračné účinky pro naše zdraví. Můžeme se na něj spolehnout především v chladných měsících roku, kdy nás dokáže zbavit nepříjemných viróz. Věděli jste, že zázvor můžete použít i při důkladném úklidu a dezinfekci své domácnosti?

Bojovník proti bacilům i pomocník při trávení

Zázvor, ať už ve formě čaje nebo s jídlem má pro lidské tělo celou řadu pozitivních vlivů. Látky v něm obsažené mají antibakteriální, antivirový a dokonce i antiparazitický efekt. Uprostřed zimy nás zázvor dokáže příjemně zahřát. Kromě jiného také podporuje zažívání a dokáže nakopnout metabolismus.

Přírodní dezinfekční prostředek pro domácnost

Díky antiseptickým účinkům zázvoru si můžete vyrobit velice efektivní dezinfekční prostředek. Zásluhou toho alespoň víte, že to, co používáte, je stoprocentně přírodní. Vedle zázvoru k tomu budete potřebovat ještě citron a bílý ocet. Zázvor oloupejte a nakrájejte. Pokrájejte i citron a všechno nasypte sklenice, kterou je možné uzavřít. Sklenici se zázvorem a citronem naplňte po okraj bílým octem, uzavřete a takto připravenou směs nechte odstát po dobu dvou až tří týdnů. Po uplynutí této doby si vezměte lahvičku s rozprašovačem, polovinu naplňte vodou (ideálně destilovanou) a druhou polovinu zaplňte svou domácí dezinfekcí.

Silné dezinfekční účinky této doslova zázračné kombinace tak můžete využít hlavně na toaletě, v koupelně a kuchyni, kde je třeba zajistit perfektně čisté prostředí.

Foto: Shutterstock

Kolečka zázvoru do toalety

Kromě pravidelného čištění můžete čistotu své toalety podpořit přidáním koleček zázvoru do mísy, kde je necháte přes noc působit. Nakrájená kolečka neváhejte vhodit do nádržky s vodou. Tenhle šikovný trik se vám postará o čistou a vůní naplněnou vodu při každém spláchnutí. Navíc se tak zbavíte všech škodlivých mikroorganismů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Vimcojim, YouTube, USAToady