Současné tváře modelingu, které navždy změnily podobu tohoto průmyslu

V devadesátkách jsme na přehlídkovém molu mohli vidět pouze dlouhonohé gazely. Dnes je naštěstí všechno jinak a do popředí se dostávají ženy s příběhy. Kdo se zasloužil o to, že vidíme na molech diverzitu?

Lauren Wasser nevzdala svůj sen

Lauren bylo čtyřiadvacet let, když se její život obrátil vzhůru nohama. Použila obyčejný menstruační tampón a prodělala syndrom toxického šoku. Přesně to, před čím varují příbalové letáky. Nemoc rychle postupovala. Lauren čekala amputace obou dolních končetin. Chvíli trvalo, než opět našla vůli žít a jít si za svým snem, kterým byl modeling. Dnes je na molech, která znamenají svět. S hlavou vztyčenou.

Winnie Harlow si prošla drsnou šikanou

Dvoubarevná kůže, přesně to představuje onemocnění vitiligo. Winnie si pro tento handicap vyslechla velké množství nadávek a posměšků během celého dětství i dospívání. Své kožní onemocnění ale během účasti v soutěži Amerika hledá topmodelku proměnila ve svou přednost. Soutěž nevyhrála, ale v současné době patří mezi nejlépe placené modelky světa. Ztráta pigmentu, která toto kožní onemocnění provází, tak již není mezi lidmi tabu. I toto dokázala.

Madeline Stuart, 13. září 2015 – New York. / Foto: Shutterstock

Madeline Stuart vyšla na prestižní přehlídce

Jaká je podoba modelky, kterou můžete vídat na přehlídkovém molu? Vidíte dlouhonohou gazelu, která před přehlídkou trpí týdny hladem? Nebo sebevědomou ženu s příběhem? Madeline se objevila na New York Fashion Weeku a byla jednou z nejvýraznějších tváří. Stala se doslova virální senzací, jelikož si za svým snem šla i přes to, že má handicap. Je první modelkou s Downovým syndromem obsazovanou na prestižních módních eventech.

Svět se proměňuje a dokonalé panenky Barbie již získávají nové tvary a zaměření. Dnešní dívky už nemusí trpět pro svou podobu. Hlavu nahoru. Tyto modelky dokázaly, že sny nemají žádné hranice.

Foto: Shutterstock, zdroj: Documentjournal, Madelinestuartmodel, Documentjournal