Chladno v autě i bez zapnutí klimatizace. Zkušení řidiči prozradili svoje triky, aby se vyhnuli nebezpečnému zlozvyku

Sníte o krásném letním road tripu, ale sotva otevřete dveře od auta, je to jako byste otevřeli vyhřátou troubu?

Tento článek vám přesně vysvětlí, jak v létě udržet váš vůz v chladu, abyste nemuseli využívat klimatizaci a obávat se, že po návratu do vozu budete čelit výhni!

Je důležité znát tyto jednoduché způsoby, jak snížit teplo uvnitř vozu, proto se podívejte na ty nejlepší rady níže.

Parkujte na zastíněném nebo krytém parkovišti

Teplota uvnitř vozu může být v horkém dni až o 20 °C vyšší než venku. Snažte se najít kryté parkoviště, i když to stojí trochu víc. 

Pokud spoléháte na přirozený stín, mějte na paměti denní dobu a dobu, po kterou tam plánujete být. Zaparkovat ve stínu v 10 hodin dopoledne může znamenat vrátit se v 15 hodin k autu, které se 3 hodiny smažilo na slunci.

Použijte sluneční clony

Sluneční clona na čelní sklo je jedním z nejstarších a nejznámějších způsobů, jak v létě udržet auto chladné. Odráží nebo pohlcuje sluneční teplo a udržuje vůz o několik stupňů chladnější.

Foto: Shutterstock

Před nástupem do vozidla otevřete všechny dveře

Po návratu do vozidla otevřete všechny dveře včetně zavazadlového prostoru, aby mohlo uniknout všechno zachycené teplo a horký vzduch se opravdu rozproudil. 

Chcete-li rychleji snížit teplo uvnitř vozidla, zkuste pohybovat dveřmi tam a zpět, abyste zvýšili proudění vzduchu v interiéru vozidla.

Investujte do tónovaných oken

Pokud plánujete delší dobu opustit své auto nebo jen žijete v extrémně horké a slunečné oblasti, jsou tónovaná okna nezbytnou investicí. Dobré tónování oken ochladí vůz 4x lépe než obyčejné stínění.

Zakryjte kožené a vinylové povrchy

Sedadla, volant, loketní opěrky, řadící páka, vše, co je vyrobeno z kůže nebo vinylu, by mělo být potaženo, abyste se při nastupování do vozidla nespálili. 

Pokud tyto povrchy nepoužíváte, použijte ručníky nebo prostěradla, aby byly zakryté.

Foto: Shutterstock, zdroj: Skyparksecure