Stárnutí pleti můžete zastavit. Těmto potravinám se ale raději vyhněte

Každý chceme vypadat dobře. Dobře a mladě. Proto se musíme starat o pleť. Ale jak na to? Co nejvíce omezit pobyt na slunci, používat opalovací krém s vysokým faktorem, nekouřit, pravidelně pokožku hydratovat a vyhnout se přípravkům plným chemie. Zabránit stárnutí pleti dokážeme také vhodnou stravou. Kterým jídlům je dobré vyhnout se velkým obloukem?

Margarín

Ač dobře chutná, zdraví zásadně neprospívá. Pokud máte možnost volby, vždy se rozhodněte pro máslo. Margaríny totiž obsahují trans-tuky, které zvyšují zranitelnost pokožky vůči ultrafialovému záření.

Alkohol

Alkoholické nápoje dehydratují, což nepříznivě ovlivňuje pokožku. Ta je totiž ze 64 % tvořena vodou. A když to s pitím obzvlášť přepísknete, pokožka se nafoukne, a dokonce ztrácí kolagen.

Sladkosti

Cukrovinky patří mezi zpracované potraviny, tudíž jsou nabyty přidanými cukry. A ty v dlouhodobém horizontu poškozují kolagen. A ani bezprostřední dopad sladkostí není pro pleť příliš lichotivý, jak všichni víme z vlastní zkušenosti. Pokud vaše tělo zatouží po cukru, dejte si ovoce, smoothie nebo třeba kvalitní hořkou čokoládu.

Zpracované maso

Uzeniny, salámy, klobásky, párky. Veškeré zpracované maso našemu zdraví neprospívá, pokožku nevyjímaje. Látky v něm obsažené totiž dehydratují kůži a oslabují kolagen. Navíc obsahuje vysoké množství dusičnanů, které způsobují záněty a vrásky.

Foto: Shutterstock

Smažené pokrmy

Smažená jídla vedou k nadměrné produkci kožního mazu a také mají zvýšený obsah trans-tuků, které mají na pleť nežádoucí vliv. To neznamená, že už si nikdy nemůžete dát řízek, ale snažte se svoje volby jídel sledovat a smažené si dopřát jednou za čas.

Co na pleť ano?

A které potraviny naopak naší pokožce prospívají? Jednoznačně do jídelníčku zařaďte ořechy, zázvor, avokádo, rajčata, špenát a zelený čaj.

A aby vaše pokožka byla ještě zdravější, pečlivě se o ni starejte, pijte hodně vody a dostatečně spěte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Eatthis, Healthdigest, Betterhealth