Vrásky konečně zmizí. Vyzkoušejte jednoduché obličejové cvičení, stačí pár minut denně

Obličejové cviky jsou spolehlivý způsob, jak se zbavit některých druhů vrásek. Není potřeba jít hned na plastické operace, když si můžete pomoci sami. Jak na to?

Úbytek tuku a měkkých tkání

S postupem věku se naše tělo mění. Kvůli úbytku tuku a měkkých tkání se setkáváme s ochabováním pokožky. Ustupující kolagen umožňuje zvětšování vrásek na našem obličeji. Zdravý životní styl nám výrazně pomůže, není ale všespásný. Podle lékařky Kristiny Liu pomohou i speciální cviky. Jdeme na to!

Vrásky na krku budou mizet

Pravidelný cvik vám přinese kýžený výsledek. Jako první se zaměřte na pokožku krku. Zvedejte bradu a současně zakloňte hlavu dozadu. Kůže pod bradou bude napnutá. Předsuňte dolní čelist a ohrňte co nejvíce svůj dolní ret. Vznikne napětí, které bude přispívat k redukci vrásek na krku.

Vrásky pod očima

Snad nikdo z nás si nepřeje mít velké vrásky okolo očí. Zde vám pomůže následující cvik: Nehýbejte hlavou a podívejte se nahoru. Zhluboka dýchejte.

Vrásky na čele

Přejete si zmírnit vrásky na čele? Konečky prstů si přejíždějte po vlasech směrem nahoru. Trochu se u toho zamračte a snažte se tlačit dolů. Vytvořený odpor proti prstům, které tlačí nahoru se bude podílet na redukci vrásek.

Foto: Shutterstock

Vrásky nad očima

Abyste zmírnili vrásky, které se tvoří v horní části očí, přitiskněte prostředníčky ke spodní části obočí. Stiskněte a vytáhněte prsty směrem nahoru. Když se zamračíte, vytvoří se odpor v oblasti obočí. Pomůže vám redukovat vrásky nad očima.

Líčka si můžete vyhladit

Trénink obličejového svalstva se zasadí o lepší svalový tonus na vašem obličeji. Abyste vyhladili líčka, rukama sevřete koutek úst v blízkosti linie úsměvu. Nyní se snažte se co nejvíce usmát. Napínání svalů v obličeji vám pomůže vyrovnat vrásky. Budou se vám zvedat tváře.

Obličejová jóga vám pomůže k pružné a pevné pokožce.

Foto: Shutterstock, zdroje: Insider, Harvard Health Publishing