Jak usnout do 60 vteřin. Pomůže stará dýchací technika 4-7-8

Současná doba nám přináší mnoho stresu. Není se čemu divit, že se nám nedaří usnout. Pomůže ale super technika, se kterou si vytrénujete příjemný návyk. Usnete do 60 vteřin. Bez mobilu v ruce ovšem.

Čtyři, sedm, osm, spánek!

Pan doktor Andrew Weil se pořádně podíval na zoubek dávné jogínské technice. Ta se jmenuje pranayama a zabývá se kvalitním dýcháním. S touto technikou se lidé učí mít kontrolu nad svým dýcháním, a to plně vědomou kontrolu. Když budete cvičení opakovat, rázem se vám podaří usnout během mnohem kratší doby, než je tomu dosud.

Chce to chvíli vydržet

Myslet si, že se vám to povede na první pokus, by bylo poněkud naivní. Bude to jako jakékoliv jiné učení ve vašem životě. Nejprve se jej musíte naučit, abyste v něm mohli být mistři. Už po týdnu se ale začnou dít věci. Techniku začnete chápat a budete ji umět aktivně použít sami. Ze začátku se samozřejmě doporučuje techniku zkoušet alespoň dvakrát denně.

Stav hluboké relaxace

Nejedná se o nic složitého. Pomocí techniky dýchání se postaráte o to, abyste své tělo přivedli do stavu hluboké relaxace. Doplníte kyslík, ale také se učíte zadržovat dech. Tělo se dostane do rovnováhy, zapomenete na starosti i stresy. Budete se soustředit na svůj dech. Instagram, Facebook a další sítě budou nepodstatné. Mobil totiž máte daleko od postele. Máte?

Foto: Shutterstock

Jak na správnou techniku

Nejprve si zkusíme základní postoj. Špičku svého jazyka položte na horní patro, a to přímo za vaše horní přední zuby. Nyní mírně pootevřete ústa a vydechněte ústy. Jdeme dál:

1. Zavřete ústa a vdechněte nosem, přitom počítejte do čtyř.

2. Sedm vteřin držte dech.

3. Osm vteřin vydechujte opět ústy. Jazyk je stále na základní pozici.

Trénujte. Telefon už potřebovat nebudete, můžete jej odložit. Až si dobře techniku vyzkoušíte, poznáte její přínos. Podaří se vám usínat v mžiku oka. Konečně. Zkusíte to s námi?

Foto: Shutterstock, zdroje: DrWeil, MedicalNewsToday